امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۱ مهر ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۰
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۸۴۸۸۱
گزارشگر : ۹۳
آیت الله حسینی بوشهری:

آموزش، اشتغال و فرهنگ سازی سه اولویت مهم کاری در کمیته امداد باشد

(چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰) ۰۹:۳۰

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقش مهم کمیته امداد در رسیدگی به مشکلات معیشتی و اقتصادی مددجویان گفت: برای خودکفایی کامل مددجویان باید زمینه آموزش، اشتغال و فرهنگ سازی آنها را فراهم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری در دیدار مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر که در دفتر نمایندگی خبرگان رهبری در بوشهر برگزار شد اظهار داشت: مردمی بودن کمیته امداد یکی از ویژگی های مهم این نهاد است و لذا از تلاش و زحمات نیروهای خدوم این نهاد در خدمت رسانی به مردم و محرومین تقدیر می شود.

وی در ادامه ابراز داشت: با وجود مشکلات عدیده اقتصادی در جامعه، کمیته امداد یک پناهگاه برای کسانی است که احساس بی‌پناهی می‌کنند و در حد توان و با منابع محدود به مشکلات مرد و محرومین رسیدگی می شود.نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود با اشاره به مسئولیت مهم مدیران کمیته امداد گفت: این بار مسئولیت بسیار مهم و باارزش است و باید چند کار مهم را در دستور کار و اولویت اول قرار داد که اولین آن‌ها رسیدگی به معیشت و حداقل‌های زندگی افراد نیازمند است به گونه ای که نیازمندی سر گرسنه بر بالین نگذارد و یا در تهیه مایحتاج زندگی خانواده و فرزندانشان شرمنده نباشد.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری محور مهم دوم را توجه به آموزش و توانمندسازی مددجویان عنوان کرد و اظهار داشت: مجموعه کمیته امداد باید همه توان و تلاش خود را برای آموزش خانواده ها و فرزندان مستعد آنها بکار بگیرید و سپس زمینه اشتغالزایی آنها را فراهم آورد تا به مرز توانمندسازی و خوداتکایی برسند، تا عملکرد نظام اسلامی در حمایت از نیازمندان به عنوان یک الگوی عملی اثرگذار در جهان معرفی و ارائه شود.

آیت الله حسینی بوشهری اولویت مهم بعدی را توجه به مسائل فرهنگی مددجویان عنوان کرد و افزود: موضوعات فرهنگی مقوله بسیار مهمی است که نباید آن را نادیده گرفت، باید خانواده های که تحت پوشش هستند در کنار رسیدگی معیشتی و خودکفایی، رسیدگی فرهنگی هم بشود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: کمیته امداد میتواند با برنامه ریزی دقیق، آموزش، فرهنگ سازی و حمایت از مددجویان نخبه و افرادی که بتوانند برای آینده نظام تاثیر گذار باشند نقش مهمی را در مدیریت آینده کشور ایفا نماید.

در ابتدای این دیدار محمد رضا میری، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر ضمن بیان گزارشی از آخرین فعالیت های صورت گرفته و برنامه های پیش رو این نهاد در خدمت رسانی به محرومین استان، از راهنمودها و حمایت های آیت الله حسینی بوشهری از مجموعه کمیته امداد تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید