امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۲۰ مهر ۱۴۰۰ / ۱۳:۳۸
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۸۴۸۶۴
گزارشگر : ۸۲
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان خبر داد؛

ایجاد مشاغل خرد و خانگی برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار از اولویت‌های مهم این نهاد است

(سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰) ۱۳:۳۸

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوار و جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در بین آن‌ها به دنبال ایجاد مشاغل خرد و خانگی برای زنان سرپرست خانوار تحت حمایت هستیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، یحیی صادقی در سفر به شهرستان عنبرآباد در نشست هم‌اندیشی که به‌منظور بررسی مسائل و مشکلات آسیب‌های اجتماعی در شهرستان عنبرآباد و هم‌چنین ارائه راهکار مناسب برای حل این معضلات با حضور داوریان رئیس دادگستری شهرستان عنبرآباد، سرهنگ فیروز بخت فرمانده نیروی انتظامی عنبرآباد، سلیمانی دادستان و جمعی از مسئولان در شهرستان عنبرآباد برگزار شد به معضلات اجتماعی در جامعه اشاره کرد و گفت: همه باید با تعامل و هم‌افزایی در جهت حل این معضلات تلاش کنیم.
وی به آمار پایین طلاق در بین مددجویان تحت حمایت کمیته امداد نسبت به سایر افراد جامعه اشاره کرد و افزود: این نشان‌دهنده این است که طلاق نتیجه فقر نیست بلکه آسیب‌های دیگری باعث بروز طلاق در بین خانواده‌ها می‌شود.
صادقی به شرایط و ضوابط تحت حمایت قرار گرفتن این نهاد اشاره کرد و گفت: خانواده در صورتی تحت حمایت این نهاد قرار می‌گیرند که سرپرست خانواده ازکارافتاده باشد و یا خانواده فوت، طلاق، زندانی بودن سرپرست خانواده بی‌سرپرست باشد.
وی ادامه داد: خانواده‌های که دچار فقر مطلق باشند و بیمه نداشته باشند در قالب تبصره ۱۴ تحت حمایت این نهاد قرار می‌گیرند تا با استفاده از تسهیلات اشتغال زمینه توانمندسازی آن‌ها فراهم شود.
مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بیان کرد: هم‌اکنون ۱۲۰۰ خانواده در شهرستان عنبرآباد در قالب تبصره ۱۴ تحت حمایت این نهاد قرار دارند.
وی تأکید کرد: به‌منظور حمایت از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت و جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی در بین آن‌ها به دنبال ایجاد مشاغل خرد و خانگی برای زنان سرپرست خانوار تحت حمایت هستیم.
صادقی خاطرنشان کرد: حدود پنج هزار قالب باف تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که هر بافنده ماهیانه به‌طور میانگین سه میلیون تومان درآمد کسب می‌کند و ما به دنبال ایجاد و توسعه این‌گونه طرح‌ها در بین زنان سرپرست خانوار تحت حمایت هستیم.
مدیرکل کمیته امداد استان در پایان تصریح کرد: نگاه ما بر این است خانواده‌هایی که دچار آسیب شده‌اند باهم افزایی سایر مراکز و سازمان‌ها بتوان قدم مثبتی در جهت حل مشکلات آن‌ها برداشت.
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید