امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۲۰ مهر ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۱
سرویس : قم
کد خبر : ۱۸۴۸۶۳
گزارشگر : ۸۱
در نیمه نخست امسال اتفاق افتاد:

پرداخت حدود 943 میلیارد ریال خدمات و تسهیلات به نیازمندان قم

(سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰) ۱۲:۱۱

به همّت حوزه حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم در نیمه نخست امسال بالغ بر 942 میلیارد و 648 میلیون ریال خدمات و تسهیلات در زمینه های مختلف به نیازمندان استان قم پرداخت شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد استان قم محمد ابراهیم نعیمی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه در حال حاضر 41 هزار و 512 نفر در قالب 22 هزار و 958 خانوار تحت حمایت این نهاد در استان قم هستند گفت:
وی با بیان اینکه در نیمه نخست امسال 39 هزار و 214 نفر مستمری بگیر این نهاد بوده اند تصریح کرد: این افراد در این مدت 614 میلیارد و 510 میلیون ریال کمک معیشت دریافت کرده اند.
نعیمی تغذیه مناسب و بهداشت و درمان نیازمندان را امری ضروری برشمرد و ادامه داد: به 900 نفر از افراد مبتلا به سوء تغذیه و بیماران صعب العلاج تحت حمایت این نهاد بیش از سه میلیارد و 246 میلیون ریال کمک هزینه رفع سوء تغذیه و تأمین تجهیزات درمان بیماران صعب العلاج پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه برای هزار و 253 خانوار تحت حمایت، بیمه تأمین اجتماعی پرداخت می شود افزود: برای بیمه این افراد بالغ بر 18 میلیارد و 152 میلیون ریال اعتبار صرف شده است.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم کمک هزینه اجاره مسکن هزار و 529 مددجو در نیمه نخست امسال خبر داد و اضافه کرد: در 6 ماهه نخست سالجاری حدود 40 میلیارد و 255 میلیون ریال به عنوان تسهیلات قرض الحسنه ودیعه مسکن و 17 میلیارد و 627 میلیون ریال بلاعوض به عنوان اجاره مسکن به مستأجران تحت حمایت پرداخت شد.
وی با بیان اینکه در این مدت 249 کمک هزینه ازدواج به ارزش 23 میلیارد و 305 میلیون ریال به نیازمندان تحت حمایت پرداخت شده است بیان کرد: 298 دستگاه لوازم خانگی ضروری هم به ارزش پنج میلیارد و 203 میلیون ریال به محرومین استان اهدا شد.
نعیمی با بیان اینکه تسهیلات قرض الحسنه کمیته امداد استان قم از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و بانک های مهر ایران و رسالت تأمین و پرداخت می شود گفت: در 6 ماه نخست سال 1400 تسهیلات پرداختی به افراد نیازمند استان بالغ بر 159 میلیارد و 222 میلیون ریال بوده است.
وی از ثبت بیش از 102 هزار درخواست خدمت در زمینه های مختلف درمان، مسکن، اشتغال، ازدواج، وام، مساعدت و امور تحصیلی در نیمه نخست امسال خبر داد و افزود: از این تعداد متقاضیان 94 هزار و 518 درخواست خدمات مورد نیاز خود را دریافت کردند.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم پرداخت کمک های ضروری و مقطعی به افراد غیر تحت حمایت را اجتناب ناپذیر عنوان و اظهار کرد: در نیمه نخست امسال 21 هزار و 763 کمک موردی نیز بالغ بر 81 میلیارد و 552 میلیون ریال به نیازمندان و محرومان استان قم پرداخت شد.
وی ارائه 100 خدمت حقوقی و خدمت ویژه به آسیب دیدگان حوادث را خاطر نشان کرد و گفت: مجموع خدمات ارائه شده به این افراد نیز 539 میلیون ریال بوده است.
انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید