امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۲۰ مهر ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۹
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۸۴۸۵۷
گزارشگر : ۸۴
با ویژه‌برنامه‌های هفته ملی کودک کمیته امداد استان سمنان

تجربه حال خوش زندگی کودکان تحت حمایت در هفته ملی کودک

(سه شنبه ۲۰ مهر ۱۴۰۰) ۰۹:۳۹

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سمنان از برگزاری ویژه‌برنامه‌های این نهاد در هفته ملی کودک و با همکاری کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان برای حال خوش زندگی کودکان تحت حمایت کمیته امداد استان سمنان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، سعید اسعدی، معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سمنان، تصریح کرد: هفته ملی کودک که از روزهای 16 تا 22 مهر نام‌گذاری شده است و ویژه‌برنامه‌هایی برای تحقق شعار «حال خوش کودکی، رنگ خوش زندگی» به مناسبت این هفته برای کودکان تحت حمایت در سراسر استان سمنان در حال برگزاری است.

وی بابیان اینکه 80 درصد از رشد شناختی انسان در هشت‌سالگی اول زندگی رخ می‌دهد، تصریح کرد: جامعه هدف ما در این هفته کودکان بارده سنی سه تا 12 سال است.

.سعید اسعدی اذعان داشت: 4573 کودک تحت حمایت کمیته  امداد از خدمات مختلف فرهنگی، تحصیلی و سایرموارد حمایتی بهره‌مند می‌شوند

اجرای برنامه‌های متنوع بانام هفته ملی کودک

 

کمیته امداد

 
معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سمنان به نام‌گذاری ایام هفته ملی کودک اشاره و یادآور شد: ۱۶ مهر روز «کودک، صلح، بازی و نشاط»، ۱۷ مهر روز «کودک، باورهای دینی و معنویت» و ۱۸ مهر روز «کودک، خانواده، آموزش و مهارت‌های زندگی» «کودک، امنیت، بهداشت و سلامت جامعه»، «کودک، کتاب، هنر و ادبیات» و «کودک، هویت، میراث‌ طبیعی و فرهنگی» به ترتیب عناوین روزهای ۱۹، ۲۰ و ۲۱ و به گفته سعید اسعدی آخرین روز هفته ملی کودک سال ۱۴۰۰ به موضوع «کودک، رسانه و فناوری‌های نوین» اختصاص دارد. 
وی بابیان اینکه  اقدام‌های مجازی نمی‌تواند جای خالی بازی‌های کودکانه را پر کند، خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در سراسر استان سمنان و با رعایت نکات و دستورالعمل‌های لازم بهداشتی فعالیت‌های حضوری در  کانون ها  و در فضای باز مهیا شده است.

 

کمیته امداد

 سعید اسعدی با اشاره به اینکه کودکان نیازمند حضور در فضای فیزیکی هستند، ازاین‌رو مسابقات قصه‌خوانی، نقاشی، تقدیر از کودکان کتاب‌خوان، بازی‌های محلی و اجرای نمایش نامه، کارگاه‌های آموزشی ویژه والدین با موضوع مادر کودک در حال برگزاریست.

کمیته امداد

وی با اشاره به آغاز امامت حضرت ولی‌عصر مصادف با هشتم ربیع‌الاول، تصریح کرد: کودکان تحت حمایت در این روز با ارائه آثار خود در قالب ظهور حضرت مهدی (عج) و سایر مسابقات ذکر شد، جوایزی نفیسی دریافت می‌کنند.

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استان سمنان در بخش پایانی به مصادف شدن هفته سلامت روان با هفته ملی کودک اشاره و اظهار داشت: در این هفته، برنامه های ویژه کودکان تحت حمایت با رویکرد ارتقاء سطح سلامت روان این عزیزان انجام می گیرد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید