امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۹ مهر ۱۴۰۰ / ۱۳:۵۵
سرویس : خراسان جنوبی
کد خبر : ۱۸۴۸۴۷
گزارشگر : ۷۹
مدیرکل کمیته امداد خراسان‌ جنوبی:

طرح پرداخت صدقه از طریق کد QR در خراسان‌جنوبی اجرا می شود

(دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰) ۱۳:۵۵

سلم آبادی با بیان اینکه طرح پرداخت صدقه از طریق کد QR در خراسان جنوبی اجرا می شود، گفت: در ۶ ماهه سال جاری بالغ بر ۸۴ میلیارد و ۴۵۲ میلیون تومان کمک های مردمی در استان جمع آوری شده است.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، رضا سلم آبادی ، مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اظهار کرد: در راستای توسعه روش های نوین دریافت کمک های مردمی در بستر الکترونیکی کد QR به زودی بر روی صندوق های صدقات سطح استان نصب و اجرا می شود.
سلم آبادی با بیان اینکه تا پایان سال جاری در استان باید ۸۱ هزار و ۵۱۲ مشترک الکترونیکی صدفات جذب شود، افزود: این امر با هدف افزایش جذب کمک های مردمی در بستر روش های نوین الکترونیکی و همچنین حفظ و افزایش ضریب نفوذ مشترکین و خیرین قابل شناسایی جهت تخلیه الکترونیکی صندوق های صدفات مشترکین و خیرین به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد.
وی خاطر نشان کرد: تمامی مشترکان صندوق صدقات و نیکوکاران می‌توانند با داشتن کد QR اختصاصی خود و با استفاده از گوشی تلفن همراه به‌ آسانی اقدام به پرداخت صدقه کنند.
مدیرکل کمیته امداد خراسان‌ جنوبی در ادامه با اشاره به عملکرد ۶ ماهه کمیته امداد استان در حوزه توسعه و جذب مشارکت های مردمی، گفت: در این مدت ۸۴ میلیارد و ۴۵۲ میلیون تومان کمک از خیرین، مردم، موسسات خیریه و مراکز نیکوکاری جمع آوری شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۶ درصد افزایش داشته است.
سلم آبادی بیان کرد: از این میزان ۳۷ میلیارد و ۵۴ میلیون تومان معادل ۴۴ درصد کمک‌ها به صورت نقدی و ۴۷ میلیارد و ۳۹۸ میلیون تومان معادل ۵۶ درصد کمک‌هانیز به صورت غیر نقدی بوده است،
مدیرکل کمیته امداد خراسان‌ جنوبی ادامه داد: از مجموع کمک خیرین سه میلیارد و ۲۴۰ میلیون تومان مربوط به صدقات مردمی و همچنین چهار میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان زکوات بوده است.
وی با بیان اینکه ۱۷ میلیارد و ۱۸۹ میلیون تومان نیز کمک‌های مبتنی بر نیاز به محرومان و نیازمندان خراسان‌ جنوبی بوده است، افزود: همچنین از محل مراکز نیکوکاری نیز ۳۷ میلیارد و ۵۴ میلیون تومان به محرومان کمک شده است
سلم آبادی با اشاره به اینکه سهم کمک‌های مردمی به نیازمندان در طرح اکرام ایتام و محسنین از مجموع کمک‌ها ۲۱ میلیارد و ۵۶۳ میلیون تومان است، گفت: نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان کمک‌های مردمی در طرح اکرام ایتام و محسنین حدود ۷۵ درصد، صدقات ۴۱ درصد، پرداخت زکات ۵۶ درصد و کمک‌های مبتنی بر نیاز نیز ۲۸ درصد افزایش داشته است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان‌ جنوبی در ادامه تعداد فرزندان ایتام و محسنین استان را ۹ هزار و ۱۹ نفر و تعداد حامیان را ۳۲ هزار و ۶۶۱ نفر اعلام کرد و افزود: سرانه کمک به هر فرزند یتیم و محسنین ۳۹۶ هزار تومان است.

انتهای

کمیته امداد،خراسان جنوبی
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید