امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۹ مهر ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۰
سرویس : بوشهر
کد خبر : ۱۸۴۸۴۰
گزارشگر : ۹۳

خودکفا شدن بیش از هزار نفر مددجوی بوشهری از محل طرح های اشتغال

(دوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰) ۱۱:۴۰

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از خودکفا شدن یکهزار و 181 خانواده مددجو از محل اجرای طرح های اشتغالزایی در 6 ماهه سال 1400 خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد رضا میری، مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در این خصوص اظهار داشت: " کمیته امداد با مدیریت فقر و نگاه کلان به پدیده محرومیت زدایی برای توانمندسازی مددجویان و خروج آن ها از چرخه حمایتی تلاش می کند که در این برنامه باید سالانه ۱۰ درصد از مددجویان خودکفا و از چرخه حمایتی خارج شوند تا رسیدگی مطلوب تر و بیشتر به افراد تحت حمایت صورت پذیرد. 

میری در ادامه بیان داشت: در راستای سیاستهای اجرایی نیل به اهداف توانمندسازی مددجویان تحت حمایت امداد،  یکهزار 181 نفر از مددجویان تحت حمایت در شش ماهه نخست سال جاری با رسیدن به مرز خودکفایی و توانمند شدن  از  چرخه مستمری گرفتن این نهاد خارج شدند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به افزایش انگیزه مددجویان جهت مشارکت در برنامه های اشتغال و لزوم اتخاذ تدابیر و ساز و کارهای لازم جهت خودکفا نمودن آنها، خاطرنشان کرد: کمیته امداد موظف است پرداخت مستمری به مددجویانی را که حداقل یک سال از اجرای طرح های اشتغال آنها می گذرد به آنها پرداخت نماید.

میری در ادامه افزود: پس از گذشت یکسال از شروع طرح های خوداشتغالی مددجویان، بررسی های دقیق و مشخص از طرح های آنها صورت می گیرد و چنانچه درآمد خالص ماهیانه طرح آنها به حداقل حقوق و دستمزد قانون کار برسد،با  درنظر گرفتن شرایطی از تحت حمایت خارج و افراد نیازمند دیگری جایگزین آنها می شوند.

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر در پایان خاطر نشان کرد:  یکهزار و 719 نفر در سال 1399 از طریق طرح های خود اشتغالی و کاریابی این نهاد خودکفا شدند و اکنون درای درآمد مناسب از طرح اشتغال خود هستند.

انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید