امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۱۸ مهر ۱۴۰۰ / ۱۹:۳۵
سرویس : ایلام
کد خبر : ۱۸۴۸۲۵
گزارشگر : ۱۰۰

۳۲ درصد از مددجویان کمیته امداد ایلام سالمند هستند/پرداخت ماهیانه 8 میلیارد تومان مستمری به سالمندان ایلامی

(یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰) ۱۹:۳۵

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی«ره» استان ایلام گفت: هم اکنون حدود 32 درصد جامعه هدف مددجویی این نهاد را قشر سالمندان بالای 60 سا‌ل تشکیل می دهند که جمعیتی حدود 23 هزار نفر را شامل می شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،قنبر موسی نژاد در گفتگو با تعدادی از خبرنگاران که به مناسبت گرامی داشت هفته تجلیل از سالمندان برگزار شد بیان کرد: این میزان جمعیت از لحاظ خانواری 59 درصد خانوارهای مددجویی کمیته امداد  را شامل می شوند.
وی با بیان اینکه سالمندان خدمات گوناگون و متنوعی از کمیته امداد دریافت می کنند و مستمری ثابت می گیرند گفت: به این مددجویان ماهیانه بیش از 8 میلیارد تومان مستمری پرداخت می شود.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی«ره» استان ایلام با اشاره به اینکه بیشتر از 400 نفر از مددجویان سالمند افراد ناتوان جسمی و بستری شده در منزل هستند گفت: این افراد بخاطر اینکه نیازمند مراقبت دائمی هستند با اینکه ماهیانه 150 هزار تومان کمک هزینه نگهداری و مراقبت از کمیته امداد دریافت می کنند  با این حال نیازهایشان بیش از این میزان کمک ها است که از افراد نیکوکار درخواست داریم در این زمینه با کمیته امداد همکاری نمایند.
موسی نژاد در ادامه تصریح کرد: مددجویان سالمند مورد حمایت کمیته امداد در طول سال علاوه بر دریافت مستمری ماهیانه، خدمات و کمکهایی جهت تهیه تخت بیمارستانی، تشک طبی، کمک هزینه تهیه سمعک و کمک هزینه جبران بخشی از هزینه های درمانی از کمیته امداد دریافت می کنند.
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید