امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۱۸ مهر ۱۴۰۰ / ۱۴:۲۱
سرویس : قم
کد خبر : ۱۸۴۸۲۲
گزارشگر : ۸۱
در نیمه نخست امسال:

330 طرح اشتغال برای مددجویان کمیته امداد قم ایجاد شد

(یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰) ۱۴:۲۱

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم از پرداخت 96,۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به 330 نفر از نیازمندان استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، مهرداد مصلح، معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه در نیمه نخست امسال 96,۵ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغالزایی به نیازمندان پرداخت شده است گفت: نتیجه اعطای این تسهیلات ایجاد 330 طرح اشتغال در استان است.
وی با بیان اینکه در 6 ماهه نخست امسال 330 فقره وام به مددجویان این نهاد در استان پرداخت شده است تصریح کرد: 189 فقره از این تسهیلات از محل منابع بانکی، 128 فقره از محل صندوق امداد ولایت و 13 فقره از محل هم افزایی با بانک مهر ایران به سرپرستان خانوارهای تحت حمایت و فرزندان ذکور مستعد کار آنها پرداخت شده است.
معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد استان قم، با اشاره به اینکه در نیمه نخست سالجاری 103 مورد اشتغال از طریق کاریابی انجام شده است گفت: ۵۰ درصد این تسهیلات به کارفرمایان و بقیه آن نیز به صورت پرداخت ۱۰۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما به مدت دو سال محقق خواهد شد.
مصلح از آموزش 167 نفر از مددجویان در زمینه های کسب و کار خبر داد و گفت: این افراد با گذراندن دوره های فنی و حرفه ای، موفق به دریافت گواهینامه مهارت شغلی در زمینه های مختلف و ورود به بازار کار شده اند.
انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید