امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۱۸ مهر ۱۴۰۰ / ۱۲:۰۲
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۸۴۸۱۴
گزارشگر : ۹۴

بهره‌مندی 2000 کودک زیر پنج سال کهگیلویه و بویراحمدی از سبد غذایی کمیته امداد

(یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰) ۱۲:۰۲

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: در شش‌ماهه نخست امسال 2000 کودک زیر پنج سال دچار سوءتغذیه از سبد غذایی این نهاد بهره‌مند شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به خدمات هدفمند این نهاد برای گروه‌های مختلف نیازمندان، گفت: در شش‌ماهه نخست امسال دو هزار کودک نیازمند زیر پنج سال دچار سوءتغذیه از این نهاد سبد غذایی دریافت کردند.
وی با اشاره به اینکه هزینه سبدهای غذایی اهداشده به کودکان دچار سوءتغذیه زیر پنج سال در سال جاری 800 میلیون تومان بوده است، افزود: این کودکان با همکاری مراکز بهداشتی شناسایی و برای دریافت سبد غذایی به کمیته امداد معرفی می‌شوند.
مبشری تصریح کرد: : کمک به رفع سوءتغذیه کودکان یک طرح مشارکتی و حمایتی بین وزارت بهداشت و کمیته امداد است که بر اساس بسته غذایی پیشنهادشده از  طرف وزارت بهداشت سبد غذایی متناسب با نیاز تغذیه‌ای تهیه می‌شود.
 وی تأکید کرد: با پایش مستمر و کنترل دوره‌ای کودکان دارای سوءتغذیه و سنجش سلامت این گروه در دوره‌های زمانی شش‌ماهه، کودکان بهبودیافته در قالب این طرح از چرخه دریافت سبد غذایی کمیته امداد خارج‌ و کودکان جدید جایگزین آن‌ها می‌شوند.
مبشری گفت: این سبد علاوه بر کودکان تحت حمایت کمیته امداد، به سایر کودکان نیازمندی که تحت حمایت نیستند نیز تعلق می‌گیرد.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد همچنین از اهداء سبد غذایی به 1300 مادر باردار خبر داد و گفت: در این خصوص 520 میلیون تومان در سال جاری هزینه شده است.
مبشری تأکید کرد: خیران نیکوکار می‌توانند با حمایت از طرح هم‌سفره کمیته امداد، در تأمین منابع مالی موردنیاز برای رفع سوءتغذیه کودکان زیر پنج سال مشارکت کنند.
انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید