امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۱۸ مهر ۱۴۰۰ / ۱۰:۳۴
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۸۴۸۰۷
گزارشگر : ۸۹

665 طرح اشتغال توسط مددجویان چهارمحال و بختیاری اجرا شد

(یکشنبه ۱۸ مهر ۱۴۰۰) ۱۰:۳۴

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: طی 6 ماهه نخست امسال 665 طرح اشتغال توسط مددجویان استان اجرا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مهدی امیری بیان کرد: راه‌اندازی کسب و کار، تولید محصولات باکیفیت(کسب جایگاه در بازار) و رسیدن به درآمد پایدار از رویکردهای راه‌اندازی طرح‌های اشتغال است.

وی با اشاره به تأثیر محیط زندگی در موفقیت طرح‌های اشتغال افزود: طرح‌های دامپروری با توجه به کشت علوفه مورد نیاز دام‌ها و نزدیکی به کارخانه‌های تولید محصولات لبنی و کشتارگاه‌های صنعتی با استقبال بیشتری از سوی مددجویان مواجه هستند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان ادامه داد: همچنین با توجه به رونق صنعت فرش و گلیم از دوره‌های گذشته تاکنون و شهرت جهانی این محصول با برند استان، طرح‌های بافت فرش و گلیم نیز از سوی بانوان سرپرست خانوار و دختران نیز مورد اقبال قرار می‌گیرد.

امیری اضافه کرد: طرح‌های خدمات(از جمله راه‌اندازی فروشگاه‌ها و غیره)، حمل و نقل، زنبورداری، صنایع دستی، طرح‌های صنعتی و معدنی، پرورش طیور و طرح‌های کشاورزی از دیگر طرح‌های اشتغال مددجویان طی سال جاری است.

وی با اشاره به بسته حمایتی این نهاد از مددجویان خاطرنشان کرد: پرداخت تسهیلات تا سقف 50 میلیون تومان ، کمک بلاعوض و ایجاد زمینه فروش محصولات تولیدی از جمله این خدمات است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید