امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۱۴ مهر ۱۴۰۰ / ۱۹:۳۰
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۸۴۷۹۹
گزارشگر : ۸۵
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

توزیع ۳۱ هزار پرس غذا در شب شهادت امام رضا (ع) در مناطق حاشیه شهر مشهد

(چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰) ۱۹:۳۰

با حضور رئیس کمیته امداد، در شب شهادت امام رضا (ع) ۳۱ هزار پرس غذای گرم طبخ و میان خانواده‌های نیازمند حاشیه شهر مشهد توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم طبخ و توزیع ۳۱ هزار پرس غذا میان حاشیه‌نشینان شهر مشهد که در شب شهادت ثامن‌الائمه (ع) برگزار شد، گفت: از ابتدای ماه‌ محرم تا شب گذشته ۳۰ میلیون و ۸۰۰ هزار پرس غذای گرم و یک میلیون و ۴۸۰ هزار سبد کالا در سراسر کشور با ارزش بیش از ۱۲۲۰ میلیارد تومان با مشارکت خیران تهیه و مطابق پروتکل‌های بهداشتی میان نیازمندان توزیع شده است.

وی با تسلیت ایام شهادت پایان ماه صفر افزود: باتوجه به فراخوان مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر کمک‌های مومنانه، این موضوع با محوریت مساجد شروع و نیازمندان هر محله از آن بهره‌مند شدند.
 
بختیاری با اشاره به اجرای طرح اطعام حسینی (ع) توسط کمیته امداد، ادامه داد: در این طرح، مراکز نیکوکاری، مساجد، پایگاه‌های بسیج و خیران پای کار بودند.
 
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه خراسان رضوی رتبه اول در بخش اطعام حسینی را به دست آورده است، تاکید کرد: در ماه‌های محرم و صفر چهار میلیون و ۷۰۰ هزار پرس غذای گرم در اختیار نیازمندان در استان خراسان رضوی قرار گرفت که امیدواریم این رقم تا پایان ماه صفر به پنج میلیون پرس غذا برسد.
 
وی با تقدیر از رویکرد دولت سیزدهم در رسیدگی به محرومان، اظهار کرد: هدف‌گذاری امسال برای ایجاد ۳۰۰ هزار شغل است که در این خصوص و با همکاری مجلس شورای اسلامی‌ ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان اختصاص یافته است.
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید