امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
شنبه / ۱۷ مهر ۱۴۰۰ / ۱۰:۲۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۴۷۸۵
گزارشگر : ۸۰
به یاد شهدای کربلا؛

هفت هزار پرس غذای گرم میان نیازمندان توزیع شد

(شنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰) ۱۰:۲۲

همزمان با سالروز شهادت نبی مکرم اسلام (ص) هفت هزار پرس غذا در قالب 72 دیگ به یاد 72 شهید کربلا، طبخ و میان نیازمندان و محرومان توزیع شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ در این برنامه که همزمان با سالروز شهادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و سبط اکبر ایشان امام حسن مجتبی (ع) در مدرسه شهید عبدالهاشمی شهر شریفیه برگزار شد، هفت هزار غذای گرم پس از طبخ، میان نیازمندان و محرومان شریف آباد، محمدیه، بیدستان و قزوین توزیع شد.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین در این مراسم بیان کرد: این برنامه با همکاری مشترک کمیته امداد و مرکز نیکوکاری ثارالله و خیرین بزرگوار صورت گرفته است در نتیجه امروز جمعی از بسیجیان، فرهنگیان و سایر اقشار در قالب مرکز نیکوکاری در کنار کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خدمت به محرومان یک دل و یک صدا شده اند.

حجت اله غلامی ادامه داد: در برنامه حاضر 72 دیگ به نام 72 شهید کربلا برپا شد و هفت هزار پرس غذا پخت و به صورت گرم میان نیازمندان و محرومان توزیع شده است.

وی افزود: این برنامه جنبه های مختلفی دارد یک بُعد مهم آن اطعام حسینی است که با توجه به جامعه هدف نیازمندان از ارزش و جایگاه والایی برخوردار است.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: بُعد دیگر این برنامه کنار هم قرار گرفتن اقشار مختلف در یک گروه برای انفاق و نیکوکاری به محرومان و نیازمندان است البته جلودار بودن مرکز نیکوکاری ثارا... ویژگی دیگری است که نشان از توان و ظرفیت مراکز نیکوکاری دارد.

وی افزود: تجربه نشان داده است که هر گاه کار را به دست مردم داده ایم، نتیجه کار موفقیت و برکت بوده است از این رو نگاه کمیته امداد امام خمینی (ره) در ارائه خدمات خود، مشارکت هرچه بیشتر مردم است.

غلامی تصریح کرد: این مشارکت محدود به دریافت کمک مالی نیست بلکه اقشار مختلف مردم خود کمک  های مردمی را جمع آوری می کنند و برای نیازمندان هزینه می کنند و این جریان با پشتیبانی کمیته امداد امام خمینی (ره) در قالب مرکز نیکوکاری محقق می شود.

وی خاطرنشان کرد: مراکز نیکوکاری به نرم افزاری مجهز هستند که از طریق این نرم افزار همه کمک های مردمی دریافتی و پرداختی ثبت می شود در نتیجه هر کمکی با کد ملی قابل رهگیری است از این رو عدالت در کمک رسانی به محرومان و نیازمندان را شاهد خواهیم بود.

قائم مقام کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: عموم مردم نیکوکار می توانند کمک های خود را از طریق مراجعه حضوری به دفاتر کمیته امداد امام خمینی (ره) و مراکز نیکوکاری و یا از طریق کد مهربانی 028#*8877* به نیازمندان اهداء کنند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید