امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
پنج شنبه / ۱۵ مهر ۱۴۰۰ / ۱۳:۵۸
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۸۴۷۷۳
گزارشگر : ۴۸۷
به مناسبت روز «روستا و عشایر» عنوان شد؛

تحویل ۶۵۷۶ واحد مسکن به مددجویان روستایی از ابتدای سال جاری

(پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۴۰۰) ۱۳:۵۸

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد از تحویل ۶۵۷۶ واحد مسکن به مددجویان روستایی از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، احمدرضا دالوند، مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد با اشاره به برنامه‌های این نهاد برای تامین مسکن مددجویان روستایی گفت: در شش ماهه نخست سال جاری ۶۵۷۶ واحد مسکن برای مددجویان روستایی احداث و تحویل شد.
 
وی افزود: بیشترین واحد احداثی ویژه مددجویان روستایی با ۱۸۵۷ مربوط به خراسان جنوبی و پس از آن در استان فارس با ۸۵۵ واحد بوده است.
 
مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد از برنامه‌ریزی این نهاد برای ساخت ۳۶۰ هزار واحد مسکن مددجویی در چهار سال آینده خبر داد و افزود: این طرح از سال آینده آغاز می‌شود و سالانه ۹۰ هزار واحد واحد مسکن برای مددجویان ساخته خواهد شد.
 
دالوند تاکید کرد: از ۹۰ هزار واحد مسکن، سالانه حدود ۳۰ هزار واحد در روستاها احداث می‌شود.
 
وی به تفاهم‌نامه ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن با بنیاد مستضعفان اشاره کرد و گفت: این تعداد واحد مسکونی نیز از سوی کمیته امداد با همکاری بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر برای خانواده‌های نیازمند ساخته خواهد شد.
 
مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد خاطرنشان کرد: تلاش داریم ظرف مدت ۱۸ ماه تمام این واحدهای مسکونی را در سطح کشور به بهره‌برداری برسانیم.
 
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید