امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۱۴ مهر ۱۴۰۰ / ۱۵:۰۱
سرویس : همدان
کد خبر : ۱۸۴۷۶۶
گزارشگر : ۹۶
به مناسبت روز نیروی انتظامی عنوان شد؛

دست پر سرهنگ نیروی انتظامی با حمایت از ایتام کمیته امداد

(چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۰) ۱۵:۰۱

یک سرهنگ نیروی انتظامی و همسر فرهنگی او حامی ایتام کمیته امداد امام هستند و آقای پلیس می‌گوید می‌خواسته در برابر خدا و امام حسین (ع) دستانش خالی نباشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، امروز ۱۳ مهرماه و روز نیروی انتظامی است، قوایی که برای حفظ نظم و ثبات جامعه و برقراری امنیت تشکیل شده است و در این مسیر جان‌فشانی‌ها کرده است. اما خالی از لطف نیست که بدانیم قرار گرفتن در مقام پلیس باعث نشده که این ضابطان نظم و امنیت، به اقشار نیازمند جامعه بی‌تفاوت باشند. برعکس، مواجهه با اقشار مختلف مردم و لمس مشکلات آنها موقعیتی را فراهم می‌کند که کارکنان نیروی انتظامی هر کدام به فکر کمک به محرومان باشند. همانند آقای سرهنگی که حامی ایتام کمیته امداد است.
 
او در مورد انگیزه‌اش از وارد شدن به این اقدام نیکوکارانه می‌گوید: به عنوان یک سرهنگ نیروی انتظامی وقتی با گروه‌های آسیب‌پذیر جامعه برخورد می‌کنم، متوجه می‌شوم ریشه بسیاری از مشکلات اجتماعی در فقر و ناتوانی مالی نهفته است. تلاش کردم به سهم خودم به جمع خانواده بزرگ حامیان ایتام در کمیته امداد بپیوندم و برای رضای خداوند، حامی سه فرزند یتیم شده‌ام.
 
وی که متواضعانه نمی‌خواهد نام و نشانی از او منتشر شود، می‌افزاید: سرهنگ نیروی انتظامی هستم و ۲۵ سال در این نیرو خدمت می‌کنم و تجربه کار در بخش‌های مختلف نیروی انتظامی همچون اداره آگاهی، کلانتری، یگان ویژه و چندین بخش دیگر را دارم و حدود هشت سال است که حامی ایتام هستم البته ابتدا سرپرستی ۲ یتیم را بر عهده گرفتم و در ادامه یک کودک دیگر نیز افزوده شد.
 
وی ادامه می‌دهد: پرسنل و نیروی‌های نظامی توان مالی بالایی ندارند و همچون مردم متوسط جامعه هستند؛ البته من معتقدم کمک خاصی انجام نمی‌دهم اما همین کمک اندک را هم با حمایت همسرم انجام می‌دهم، ایشان فرهنگی است و در آموزش و پرورش کار می‌کند. تمام این مدت به طور مشترک به ایتام کمک کرده‌ایم، یعنی نیمی از هزینه کمک توسط من و نیمی توسط همسرم پرداخت شده است.
 
این سرهنگ نیکوکار می‌گوید: همسرم با دو موسسه معتبر دیگر هم همکاری دارد و کمک‌هایی به نیازمندان و افراد تحت پوشش آنها ارائه می‌دهد این را عنوان کردم که بگویم من بدون حمایت همسرم انگیزه‌ای نداشتم که حامی ایتام شوم و او این انگیزه را در من به وجود آورد و بدون او نمی‌توانستم این کار را آن دهم.
 
وی می‌افزاید: یک پیام هم در من بسیار اثر گذاشت و باعث شد بخواهم کاری انجام دهم که دستانم خالی نباشد و حامی ایتام شوم.
 
من به خاطر کاری که داشتم در موقعیت‌های مختلف، افراد زیادی را ملاقات می‌کردم و باورم بر این است که در نهایت روزی زندگی همه ما انسان‌ها در این دنیای مادی و فانی تمام می‌شود، به عبارتی همه رفتنی هستیم با هر عملکرد و حتی هر سن و سال، زمانی زندگی با انتهای خود می‌رسد، زمان و فرصت هم بسیار کوتاه و اندک است تا بتوانیم توشه‌ای برای خود برداریم.
 
سرهنگ نیکوکار می‌گوید: زمانی فیلم «دست‌های خالی» با بازی مرحوم خسرو شکیبایی را دیدم که در نقش یک رزمنده جنگ تحمیلی و آزاده‌ای که سال‌ها در اسارت رژیم بعث عراق قرار داشت بازی می‌کرد که در دوران جنگ، شیمیایی شده و در اثر امواج بمباران به اصطلاح موجی هم شده بود. خسرو شکیبایی با شرایطی که عنوان شد در جایی از فیلم می‌گوید: «دستان من خالی است». این حرف در این فیلم برای من خیلی سنگین بود که یک شخص با آن فداکاری برای مردمش که شیمیایی جنگ است و سال‌های زیادی از عمرش را در زندان‌های رژیم بعث گذرانده، می‌گوید دستانش خالی است‌. فکر کردم که من چه دارم؟ دیدم من هم چیزی ندارم و دستانم خالی است، و این مسیر کمک به ایتام هم به کمک خدا رقم خورد وگرنه من که کاره‌ای نیستم.
 
وی می‌افزاید: موسسات خیریه وجود دارند که همگی برای نیازمندان فعالیت می‌کنند؛ اما در نهایت از طریق کمیته امداد اقدام به حمایت از ایتام کردم که بتوانم به لطف خدا برای آن دنیای خودم توشه‌ای داشته باشم.
 
انتهای پیام
 
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید