امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۱۱ مهر ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۹
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۸۴۷۳۲
گزارشگر : ۴۸۷
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد:

فرانشیز بستری مددجویان شهری کمیته امداد رایگان شد

(یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰) ۱۳:۲۹

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت: با پیگیری انجام شده توسط کمیته امداد، فرانشیز 10 درصدی خدمات بستری برای مددجویان شهری این نهاد رایگان شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حسین خدرویسی با اشاره به نامه‌نگاری رئیس کمیته امداد با وزیر بهداشت وقت برای حذف فرانشیز خدمات بستری مددجویان شهری، افزود: این موضوع در شورای عالی بیمه که کمیته امداد یکی از اعضای آن است تصویب شد و در تاریخ 31 مردادماه توسط معاون اول رئیس جمهور به وزارت بهداشت و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابلاغ شد.
 
وی با بیان اینکه پیش از این مددجویان شهری کمیته امداد 10 درصد هزینه‌های بستری در بیمارستان را پرداخت می‌کردند، ادامه داد: از این پس 95 درصد هزینه‌های درمان در بخش بستری توسط از سوی بیمه و 5 درصد از محل طرح تحول سلامت پرداخت می‌شود.
 
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به مددجویان مشمول این ابلاغیه تاکید کرد: مددجویان شهری که به عنوان سایر اقشار بیمه سلامت شناخته شده و از مسیر نظام ارجاع به بیمارستان‌ها معرفی می‌شوند، می‌توانند از مزایای این ابلاغیه استفاده کنند.
 
خدرویسی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 600 هزار نفر از مددجویان مشمول این طرح هستند که براساس محاسبات انجام شده، سالانه 50 میلیارد تومان صرفه‌جویی از محل اجرای این مصوبه حاصل می‌شود.
 
وی با بیان اینکه با اجرای این مصوبه دغدغه مددجویان شهری برای پرداخت فرانشیز خدمات بستری، رفع شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه فرانشیز خدمات بستری برای 2 میلیون و 500 هزار مددجوی روستایی 5 درصد است، به دنبال این هستیم تا فرانشیز بستری مددجویان روستایی نیز حذف شود.
 
انتهای پیام 
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید