امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
شنبه / ۱۰ مهر ۱۴۰۰ / ۱۱:۴۲
سرویس : چهارمحال بختیاری
کد خبر : ۱۸۴۷۰۱
گزارشگر : ۸۹

380 خانوار تحت حمایت کمیته امداد چهارمحال و بختیاری خودکفا شدند

380 خانوار تحت حمایت کمیته امداد چهارمحال و بختیاری خودکفا شدند
(شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰) ۱۱:۴۲

مدیرکل کمیته امداد استان چهارمحال و بختیاری گفت: طی 6 ماهه نخست امسال 380 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان با اجرای طرح‌های اشتغال خودکفا شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی بابیان اینکه ایجاد زمینه اشتغال مددجویان و خودکفایی آن‌ها از مهم‌ترین رویکردهای این نهاد است بیان کرد: مددجویان می‌توانند از خدمات پرداخت تسهیلات، کمک بلاعوض و ایجاد زمینه فروش محصولات تولیدی بهره‌مند شوند.

وی افزود: طرح‌های اشتغال مددجویان ابتدا توسط کارشناسان اشتغال بررسی و پس از تأیید و دریافت مشاوره‌های تخصصی متناسب با توان فنی و تخصصی مجریان طرح جهت دریافت تسهیلات تا سقف 50 میلیون تومان به صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت و بانک‌‌های طرف قرارداد معرفی می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان ادامه داد: ارائه مشاوره در راستای افزایش راندمان تولید محصولات باکیفیت و در نهایت کمک به بازاریابی و فروش محصولات در فضای مجازی و یا معرفی محصولات تولید شده در فروشگاه‌ها از جمله دیجی کالا جهت فروش بهتر انجام می‌شود.

محمدی با اشاره به شهرت و محبوبیت فرش دستباف استان در سطح جهانی خاطرنشان کرد: مددجویانی که تقاضای فعالیت در بازار فرش را دارند در راستای حفظ کیفیت مشاوره‌های لازم را دریافت می‌کنند و در زمان فروش نیز مورد حمایت کمیته امداد قرار می‌گیرند.

وی تصریح کرد: در ادامه مددجویان پس از افزایش تولید محصول باکیفیت با شیوه‌های بسته‌بندی جهت ورود به بازار رقابتی دوره‌های آموزشی را پشت سر می‌گذارند و یا مشاوره‌های لازم را دریافت می‌کنند.

مدیرکل کمیته امداد استان با اشاره به بازدید کارشناسان کمیته امداد استان از طرح‌های اشتغال مددجویانی که خودکفا شده‌اند اضافه کرد: بازدید و بررسی روند اجرای طرح‌های اشتغال تا 5 سال پس از خودکفایی دارندگان این طرح‌ها ادامه دارد و با بررسی کارشناسان و در صورت نیاز، تسهیلات حمایتی نیز به این افراد پرداخت می‌شود.

انتهای پیام  

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید