امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۷ مهر ۱۴۰۰ / ۲۰:۱۳
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۴۶۶۸
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد خبر داد:

جمع‌آوری ۹۵۰ میلیارد تومان زکات از ابتدای سال جاری

(چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰) ۲۰:۱۳

رئیس کمیته امداد از جمع آوری ۹۵۰ میلیارد تومان زکات از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد و گفت: ۷۵ درصد زکات جمع‌آوری شده برای معیشت محرومان و مابقی در عمران مناطق محروم هزینه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در دیدار اعضای شورای زکات خراسان جنوبی با نماینده ولی‌فقیه در استان گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹۵۰ میلیارد تومان زکات نقدی و غیر نقدی در کشور جمع‌آوری شده است که تا پایان سال به ۱۵۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.
 
وی با بیان اینکه زکات باعث طهارت مال در زندگی انسان می‌شود، ادامه داد: طبق تفاهم‌نامه با سازمان تبلیغات اسلامی، در حال حاضر سه هزار طلبه مستقر در روستاهای کشور، با شورای عالی زکات همکاری دارند.
 
رئیس کمیته امداد خاطرنشان کرد: زکات جمع‌آوری شده توسط کمیته امداد بر اساس ماموریتی که بر عهده دارد در اختیار محرومان و نیازمندان قرار می‌گیرد.
 
بختیاری با اشاره به  اقدامات کمیته امداد در بخش‌های مختلف به ویژه توانمندسازی، تاکید کرد: با توجه به اینکه خراسان جنوبی با خشکسالی‌های طولانی رو به رو بوده است، اما زکات در این استان رشد قابل توجهی داشته است.
 
وی اضافه کرد: سهم کمیته امداد و شورای عالی زکات خراسان جنوبی امسال ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده که از این میزان تاکنون پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان محقق شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه بیش از ۷۵ درصد زکات جمع‌آوری شده به سفره نیازمندان آورده می‌شود، خاطرنشان کرد: مابقی زکات نیز برای تهیه نیازهای مددجویان و بخشی هم در مسیر عمران و آبادانی مناطق محروم هزینه می‌شود.
 
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید