امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۷ مهر ۱۴۰۰ / ۱۳:۲۴
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۸۴۶۵۱
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور قائم‌مقام کمیته امداد؛

600 واحد مسکونی به مددجویان استان گلستان واگذار شد

(چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰) ۱۳:۲۴

با حضور قائم‌مقام کمیته امداد 600 واحد مسکونی در سطح استان گلستان افتتاح و به مددجویان این نهاد واگذار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مصطفی خاکسار قهرودی، قائم‌مقام کمیته امداد در مراسم آغاز بهره‌برداری طرح‌های خدماتی ویژه مددجویان در استان گلستان با بیان اینکه افتتاح پروژه‌های عمرانی یکی از مصادیق خدمت‌گزاری به مردم است، گفت: نظام جمهوری اسلامی به حمایت و پشتیبانی حضور مردم در حال خدمت به محرومان است و کمیته امداد نیز در همین راستا برای حل مشکل مسکن محرومان اقدام کرده است.
 
وی با تقدیر از برنامه دولت برای ساخت چهار میلیون واحد مسکن در طول چهار سال آینده، افزود: از این میزان، 360 هزار واحد تعهد کمیته امداد است که بر این اساس، سالانه 90 هزار واحد مسکن برای مددجویان احداث خواهد شد.
 
وی حضور و مشارکت مردم، خیران و نهادها را شرط موفقیت برنامه‌های کمیته امداد دانست و خاطرنشان کرد: طی جلساتی با وزیر راه و شهرسازی، مقرر شده است همکاری لازم در خصوص واگذاری زمین و تسهیلات برای ساخت مسکن به مددجویان انجام شود.
 
قائم‌مقام کمیته امداد به آغاز ساخت 303 واحد مسکن محرومان در مراوه تپه استان گلستان اشاره کرد و گفت: این پروژه، اقدامی است که کمیته امداد با کمک خیران انجام خواهد داد تا گرهی از مشکلات مردم نیازمند را باز کند.
 
در ادامه این مراسم، احمدرضا دالوند، مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد مسکن را یکی از ابعاد اصلی توانمندسازی مددجویان عنوان کرد و گفت: براساس آمار رسمی کشور، حدود 40 تا 60 درصد هزینه خانواده‌ها صرف مسکن می‌شود که در صورت تامین این نیاز اولیه، بخش زیادی در هزینه خانوار صرفه‌جویی خواهد شد.
 
وی با اشاره به برنامه کمیته امداد برای ساخت سالانه 90 هزار مسکن مددجویی افزود: در پایان چهار سال با ساخت 360 هزار واحد، مشکل مسکن تمام مددجویان در شهرها و روستاها برطرف می‌شود.
 
مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد به تفاهم‌نامه این نهاد با بنیاد مستضعفان برای ساخت 10 هزار واحد مسکن محرومان اشاره کرد و ادامه داد: ساخت این واحدها آغاز شده و در بازه 18 ماهه تحویل مددجویان خواهد شد.
 
دالوند توجه به خانواده‌های ایتام را اولویت این نهاد در ساخت مسکن مددجویان عنوان کرد و گفت: هزار واحد مسکن با همکاری صندوق توسعه ملی برای خانواده‌های ایتام تحت حمایت ساخته خواهد شد. همچنین 16 هزار واحد نیز در سه استان کرمان، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی برای مددجویان در حال ساخت است که از این تعداد 9 هزار واحد تکمیل و تحویل شده و مابقی تا پایان سال تحویل مددجویان خواهد شد.
 
وی اظهار کرد: مقدمات ساخت 40 هزار واحد مسکن با همکاری سپاه انجام شده و عملیات ساخت این واحدها تا یک ماه آینده آغاز خواهد شد.
 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در این مراسم 600 واحد مسکن محرومان و ایتام به بهره‌برداری رسید. همچنین از پروژه 1100 واحد لوله‌کشی گاز منازل مددجویی و 790 چشمه سروریس بهداشتی و حمام منازل مددجویان بهره‌برداری شد.  
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید