امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۶ مهر ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۱
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۴۶۲۱
گزارشگر : ۴۸۷
​عضو کمیسیون صنایع مجلس تاکید کرد:

استفاده از ظرفیت مددجویان کمیته امداد برای توسعه مشاغل خانگی

(سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰) ۱۲:۳۱

عضو کمیسیون صنایع مجلس بر اهمیت استفاده از ظرفیت مددجویان کمیته امداد برای توسعه مشاغل خانگی و خرد تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از خبرگزاری مهر، لطف‌الله سیاهکلی گفت: با توجه به توانمندی جامعه هدف کمیته امداد به ویژه زنان سرپرست خانوار، کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی می‌تواند در زمینه توانمندسازی مددجویان، حمایت‌های جدی انجام دهد.
 
وی با بیان اینکه مددجویان کمیته امداد در مشاغل خانگی و صنایع کوچک فعالیت چشمگیری دارند، افزود: توسعه مشاغل خانگی به خودکفایی مددجویان کمیته امداد منجر خواهد شد و باید از این ظرفیت برای راه‌اندازی صنایع کوچک استفاده کرد.
 
سیاهکلی خاطرنشان کرد: به همین منظور در آخرین جلسه کمیسیون صنایع، کمیته صنایع کوچک در مجلس تشکیل شده است تا نگاه ویژه‌ای به مشاغل خانگی مددجویان داشته باشیم.
 
عضو کمیسیون صنایع مجلس همچنین بر مسئولیت‌پذیری صنایع بزرگ برای کمک به محرومان و نهادهای حمایتی تاکید کرد و گفت: مسئولیت اجتماعی جزو تکالیف صنایع و بنگاه‌های اقتصادی است و باید برای ارتقا و فرهنگ‌سازی در این زمنیه اقدام شود.
 
وی اضافه کرد: برای نهادینه شدن مسئولیت اجتماعی در صنایع، پیشنهاد ما این است که رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت در هر استان مسئول اجرایی شدن تکالیف صنایع برای اقشار محروم شود.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید