امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۵ مهر ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۴
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۸۴۶۰۸
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد؛

راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهی سفیر با هدف ترویج فرهنگ اربعین و کمک به اشتغال خانگی بانوان سرپرست خانوار

(دوشنبه ۵ مهر ۱۴۰۰) ۱۲:۲۴

مرکز شتاب‌دهی سفیر با هدف ترویج فرهنگ اربعین و کمک به اشتغال خانگی بانوان سرپرست خانوار با حضور رئیس کمیته امداد افتتاح شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در مراسم افتتاح مرکز رشد و شتابدهی سفیر، با تسلیت اربعین حسینی (ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: این مرکز با هدف حمایت از ایده‌ها و استارتاپ‌ها با محوریت اربعین در حوزه‌های سبک زندگی، خدمات تولید و محتوا، امدادرسانی و گسترش فرهنگ اربعینی راه‌اندازی شده است.
 
وی با تاکید بر اینکه فرهنگ اربعین باید در لایه‌های مختلف زندگی اجتماعی نمود پیدا کند ادامه داد: یکی از مصادیق استفاده از ظرفیت اربعین برای خدمت‌رسانی به اقشار محروم، همین مرکز شتابدهی است که با هماهنگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه‌اندازی شده است.
 
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه مرکز سفیر اربعین دسترسی همه خانواده‌ها به محتوای واقعی اربعین را فراهم می‌کند، اظهار کرد: در تولید محتوا برای اربعین اقدامات زیادی می‌توان انجام داد که در این مرکز جوانان ولایی با عشق و علاقه تلاش می‌کنند پیام اربعین را در ظرفیت‌های مختلف ارائه دهند.
 
بختیاری تاکید کرد: این آغاز کار است و در ادامه با تولید محتوا در بخش‌های مختلف، اقدامات خوبی در راستای شناساندن ابعاد اربعین طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب انجام خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه ترویج و گسترش فلسفه اربعین و کربلا می‌تواند جهان را تکان دهد، گفت: امروز باید از فرهنگ اربعین در حوزه مدیریت درس بگیریم و از زیاده‌گویی‌‌های که دشمنان می‌کنند نهراسیم و با بهره‌گیری از فرهنگ عاشورا به مقابله با آن‌ها بپردازیم. 
 
وی خاطرنشان کرد: موکب یک واژه نورانی است که برای ملت ایران به عنوان یک فرهنگ جا افتاده است و در این مرکز شتابدهی، موکب‌ها در حوزه‌های مختلف درمان، اشتغال و ... فعال شده‌اند و به ارائه خدمت به محرومان خواهند پرداخت.
 
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه بخشی از فعالیت‌های مرکز شتاب‌دهی، در رابطه با جامعه هدف امداد است، اضافه کرد: اشتغال خانگی به ویژه برای بانوان سرپرست خانوار یک اقدام اساسی در کمیته امداد است که این مرکز شتاب‌دهی در این زمینه همکاری خواهد کرد.
 
بختیاری گفت: با فعالیت مرکز شتاب‌دهی، اطمینان خواهیم یافت که محصولی روی دست مشاغل خانگی نخواهد ماند و کمک زیادی به آنان در راستای اشتغال و درآمد پایدار انجام خواهد شد.
 
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید