امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۴ مهر ۱۴۰۰ / ۰۸:۴۳
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۸۴۵۹۵
گزارشگر : ۸۵

روستاها؛ اولویت ارائه خدمات کمیته امداد

(یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰) ۰۸:۴۳

مدیرکل کمیته‌امدادخراسان‌رضوی گفت: کمیته‌امداد با تمرکز بر مناطق روستایی و محروم به نیازمندان در بخش های مختلف خدمت ارائه می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، حبیب الله آسوده با اشاره به اینکه امسال باتوجه به شرایط خاص کرونایی، بیش از 206 هزار خانوار از خدمات کمیته امداد بهره‌مند هستند، افزود: 65 درصد خدمات کمیته امداد به خانواده های روستایی ارائه می شود.
وی ایجاد شغل، امور فرهنگی و مسکن مناسب مددجویان را از ابعاد توانمندسازی دانست و اظهار کرد: این خدمات به مهاجرت معکوس و رونق روستا کمک  می‌کند .
وی، افزایش سرانه پرداخت تسهیلات اشتغال را100 میلیون تومان اعلام کرد، افزود: علاوه بر دامپروری و کشاورزی، با حمایت کمیته امداد در برخی روستاها شاهد زنجیره تولید از صفر تا 100 هستیم و از مشاغل روستادوست حمایت می کنیم.
آسوده اعلام کرد: تامین مسکن مناسب برای مددجویان به طور جدی دنبال می‌شود و در سال گذشته بیش از 500/11 خدمت عمرانی(خرید-ساخت-تعمیرات- لوله کشی گاز) برای مددجویان انجام شده که70درصد خدمات ارائه شده در روستاها بوده است.
وی اعلام کرد: هدف کمیته امداد جلوگیری از ترک تحصیل و ارتقای تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان است که امسال 8 هزار و 472 دانش‌آموز روستایی از خدمات این نهاد بهره‌مند خواهند شد.
وی از فعالیت شوراهای فرعی زکات در روستاها خبر داد و اظهار کرد: زکات جمع آوری شده در هر روستا در امور نیازمندان همان روستا هزینه می شود.
آسوده با اشاره به ایجاد مراکز نیکوکاری تحت نظارت کمیته امداد، ادامه داد: 600 مرکز نیکوکاری در استان فعال است که عمدتا در مناطق محروم و روستاها به نیازمندان ارائه خدمت می کنند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید