امروز شنبه ,۱ آبان ۱۴۰۰
یکشنبه / ۴ مهر ۱۴۰۰ / ۰۹:۵۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۴۵۹۴
گزارشگر : ۸۰
مراکز نیکوکاری پای کار نیازمندان؛

جمع آوری 35 میلیارد تومان کمک مردمی

جمع آوری 35 میلیارد تومان کمک مردمی
(یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰) ۰۹:۵۰

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: طی پنج ماهه نخست سال جاری بیش از 35 میلیارد و 700 میلیون تومان کمک مردمی توسط مراکز نیکوکاری جمع آوری و به دست خانواده های نیازمند رسانده شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی بیان کرد: فلسفه مراکز نیکوکاری واگذاری کارها به مردم است تا اقشار مختلف مردم به تناسب توان خود به نیازمندان محله و منطقه محل سکونت خود کمک کنند.

وی ادامه داد: یکی از برنامه ها و سیاستهای کمیته امداد واگذاری کار مردم به خود مردم است و ایجاد مراکز نیکو کاری یکی از راهکارها برای تحقق این برنامه است و هدف از تأسیس مراکز نیکوکاری توسعه فرهنگ انفاق و احسان در سطح جامعه است.
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: مراکز نیکوکاری به طور مستقل فعالیت می کنند و کمیته امداد امام خمینی (ره) فقط کار پشتیبانی و نظارت بر مراکز نیکوکاری را انجام می دهد، ولی تصمیم گیری در خصوص جزئیات کار بر عهده خود مراکز نیکوکاری است.

وی تصریح کرد: نقش کمیته امداد امام خمینی (ره) در این میان زمینه سازی برای کار خیر است از این رو زیرساخت هایی فراهم شده و اغلب نیازمندان واقعی شناسایی شده اند و نگاه این نهاد  درخصوص فعالیت هایی که به افزایش مشارکت مردمی منجر می شود، بر این مهم استوار است که کار مردم را باید به مردم واگذار کنیم.
فرهادی خاطرنشان کرد: تآسیس مرکز نیکوکاری موجب یکپارچه شدن کمک های مردمی خواهد شد چراکه امروزه کار انفاق و نیکوکاری وجود دارد ولی نیاز است این حرکت ها منسجم شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده اعلام کرد: طی پنج ماهه نخست سال جاری بیش از 35 میلیارد و 700 میلیون تومان کمک مردمی توسط مراکز نیکوکاری جمع آوری و به دست خانواده های نیازمند رسانده شده است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین تصریح کرد: بررسی آمارها نشانی می دهد طی پنج ماهه نخست سال جاری 41 درصد از کمک های مردمی در مراکز نیکوکاری توسط مردم جمع آوری و به نیازمندان و محرومان اهداء شده است.

وی اظهارکرد: امدادگری و رسیدگی به محرومان کار دولتی نیست و دولتی شدن آن آسیب است، هر کجا مردم حاضر شده اند گره ها و مشکلات با کمترین هزینه و سهل ترین روش حل شده است.
فرهادی تأکید کرد: قالب و ساختار فقر متفاوت از گذشته است؛ امروز نیاز مددجویان نیز تغییر کرده است به عنوان مثال تأمین گوشی هوشمند یکی از ضرورت های امروز زندگی نیازمندانی است که دارای دانش آموز و دانشجو هستند.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه این نهاد توانسته است بستری را فراهم کند تا افراد با اطمینان خاطر نیازمندان را یاری کنند از این رو خدمت در این نهاد به مردم و برای مردم است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: در گذشته تنها محل مراجعه مردم دفاتر و پایگاه های مقطعی کمیته امداد امام خمینی (ره) محل دریافت کمک های مردمی بود ولی امروز علاوه بر این ظرفیت، مراکز نیکوکاری در نقاط مختلف استان و کد مهربانی # 028*8877* به صورت شبانه روزی در اختیار مردم است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید