امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
شنبه / ۳ مهر ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۶
سرویس : قم
کد خبر : ۱۸۴۵۷۵
گزارشگر : ۸۱
در آستانه اربعین حسینی آغاز شد:

پویش حبیب بن مظاهر با هدف کمک به سالمندان نیازمند استان قم

(شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰) ۱۲:۴۶

پویش حبیب بن مظاهر با هدف کمک به سالمندان نیازمند در استان قم اجرا خواهد شد و عاشقان امام حسین (ع) می توانند به نیابت پیاده روی اربعین در تأمین نیازهای ضروری این قشر محروم گام بردارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد ابراهیم نعیمی، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم با اشاره به اینکه امسال هم بسیاری از عاشقان حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) توفیق زیارت اربعین آن حضرت را پیدا نکرده اند گفت: مرکز نیکوکاری بشری وابسته به این نهاد با مدیریت جمعی از طلاب دغدغه مند مجری پویش حبیب بن مظاهر برای تکریم سالمندان مستأصل شده است.
وی با بیان اینکه این کار خداپسندانه به نیابت از پیاده روی اربعین برنامه ریزی شده است افزود: در این پویش عزاداران عزیز با کمک‌های خود برای تامین مایحتاج ضروری سالمندان مستاصل همچون عصا، ویلچر و... به نیت پیاده روی هر ساله خود در ایام اربعین ، گام بر می دارند.
وی با بیان حدیثی از امام موسی کاظم (علیه السلام) با این مضمون که هر کس نمی تواند خود را به ما برساند پس به فقرای شیعیان ما رسیدگی کند تصریح کرد: مردم نیکوکار می توانند با سهیم شدن در این پویش، به سالمندان نیازمند و مستأصل بدون فرزند که بیشتر از 75 سال سن دارند و دچار مشکلات متعدد جسمی و معیشتی هستند به نیابت پیاده روی هر سال خود در ایام اربعین گام بردارند.
نعیمی خواستار مشارکت مردم در این پویش شد و افزود: عزاداران گرامی می توانند با تأمین مایحتاج ضروری سالمندان از جمله عصا، عینک، سمعک، ویلچر و سرویس بهداشتی ویژه سالمندان، گروه جهادی مرکز نیکوکاری بشری را یاری کنند.
وی این پویش را تبیین و تشریح کرد و گفت: فرض کنید پیرزنی نابینا و تنها در منزل کوچک و اجاره ای بدون امکانات مناسب رفاهی و بهداشتی در شرایط بسیار سختی زندگی می کند و در صورت عدم رسیدگی مرکز نیکوکاری و برخی از همسایگان در امورات زندگی خود قطعا دچار خطرات جدی می شود که با این پویش طلاب جهادی مرتب به این توع سالمندان رسیدگی خواهند کرد.
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان قم ضمن قدردانی از مردم و خیران که همیشه این نهاد را در خدمت به محرومان یاری کرده اند گفت: شماره کارت 6104337770116398 بانک ملّت با کد شناسه 934748 برای پویش حبیب بن مظاهر و کمک به سالمندان نیازمند در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام/

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید