امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
شنبه / ۳ مهر ۱۴۰۰ / ۱۲:۳۷
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۸۴۵۷۳
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد خبر داد:

ساخت سالانه 90 هزار واحد مسکن برای مددجویان

(شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰) ۱۲:۳۷

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد گفت: در راستای طرح ملی جهش تولید مسکن، سالانه 90 هزار واحد مسکن برای مددجویان کمیته امداد احداث خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سعید زارع‌زاده از برنامه‌ریزی برای ساخت 360 هزار واحد مسکن مددجویی در چهار سال آینده خبر داد و افزود: این طرح از سال آینده آغاز می‌شود و سالانه 90 هزار واحد واحد مسکن برای مددجویان ساخته خواهد شد.
 
وی ادامه داد: از 90 هزار واحد مسکن، حدود 60 هزار واحد در شهرها و 30 هزار واحد در روستاها احداث می‌شود.
 
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد با بیان اینکه تامین زمین در مناطق شهری مهمترین چالش ساخت مسکن مددجویان است، اظهار کرد: تفاهم‌نامه‌ای با وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است که زمین رایگان برای ساخت مسکن مددجویان در قالب طرح جهش تولید مسکن در اختیار قرار گیرد. همچنین بر اساس این تفاهم‌نامه، تسهیلات قرض‌الحسنه و بلاعوض برای تسریع در ساخت واحدها پیش‌بینی شده است.
 
وی با اشاره به تفاهم‌نامه کمیته امداد و بنیاد مستضعفان برای ساخت 10 هزار واحد مسکن مددجویی، خاطرنشان کرد: ساخت 3500 واحد در قالب این تفاهم‌نامه آغاز شده و 6500 واحد باقی‌مانده نیز در مرحله اخذ پروانه ساخت و تشکیل پرونده تسهیلات است.
 
رئیس مرکز برنامه‌ریزی و پژوهش کمیته امداد گفت: تحویل تمام 10 هزار واحد تا پایان سال 1401 یا اوایل سال 1402 انجام خواهد شد.
 
انتهای پیام 
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید