امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
شنبه / ۳ مهر ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۵
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۴۵۷۰
گزارشگر : ۸۰
بخشدار شال:

مردم پشتوانه کمیته امداد امام (ره) هستند

(شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰) ۰۹:۳۵

بخشدار شال گفت: کمک های مردمی به کمیته امداد امام خمینی (ره) برای کمک به نیازمندان پشتوانه فعالیت های کمیته امداد برای رسیدگی به محرومان است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علیرضا رحمانی در جشن گلریزان که به صورت حضوری و مجازی تعدادی از خیران در سالن اجتماعات بخشداری شال برگزار شد، بیان کرد: به فکر همنوع بودن یک ارزش است که خوشبختانه این رویکرد در بخش شال بسیار پر رنگ است.

بخشدار شال اضافه کرد: سال تحصیلی آغاز شده و در این میان ممکن است برخی خانواده ها توانایی لازم برای ادامه تحصیل فرزندانشان را نداشته یاشند از این رو لازم است افراد دارای تمکن به اندازه توان خود وارد شده و برای کمک به تحصیل این عزیزان اقدام کنند.

وی افزود: کمک های مردمی به کمیته امداد امام خمینی (ره) برای کمک به نیازمندان پشتوانه فعالیت های کمیته امداد برای رسیدگی به محرومان است.

بخشدار شال خاطرنشان کرد: انتظار داریم کمک به نیازمندان در میان اقشار مختلف جامعه فرهنگ سازی شود چراکه هر کاری که مردم وارد شده اند، به نتیجه رسیده است.

وی با اشاره به اهمیت نیکوکاری توضیح داد: احسان و نیکوکاری به جهت برانگیختن احساسات انسانی و ایجاد لذات روحانی و رضای خدای متعال امریست شایسته و ارزشی که فطرت انسان ها نیز با آن عجین و نسبت به آن تحسین کننده است.

رحمانی عنوان کرد: احسان و نیکوکاری کارکردهای زیادی در عرصه‌های فردی، اجتماعی، فرهنگی، معنوی و... افراد دارد، بی گمان احسان و نیکوکاری ویژه انسان هایی است که در مسیر هدایت قرار گرفته و کمال را از جانب خداوند می‌جویند.  

وی اظهارکرد: در مجموع نیکوکاری را باید فضیلت دانست چراکه نیکوکاران انسان های مومن، دانا و شریفی هستند که توانستند بر موانع نفسانی از جمله حرص و بخل و کبر پیروز شوند و با ایثار و از خودگذشتگی بستر همگرایی را در جامعه فراهم سازند.

بخشدار شال یادآورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) مرجع و نهاد موثقی برای کمک به نیازمندان است که با یاری مردم، این نهاد خدمات خود را در ابعاد مختلف ارتقاء می دهد.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید