امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
شنبه / ۳ مهر ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۴۵۶۹
گزارشگر : ۸۰
مدیرکل کمیته امداد استان قزوین:

قطع زنجیره فقر با توانمندسازی محقق می شود

(شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰) ۰۹:۳۳

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: توانمندسازی نیازمندان و محرومان موجب قطع زنجیره فقر می شود که اشتغال مددجویان و کمک به تحصیل فرزندان مددجو موثرترین روش توانمندسازی است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در جشن گلریزان که به صورت حضوری و مجازی تعدادی از خیران در سالن اجتماعات بخشداری شال برگزار شد ، بیان کرد: برکتی که در پول های به ظاهر کم مردمی وجود دارد در اعتبارات دولتی نیست، و با همین پول های به ظاهر اندک و با برکت خدمات ماندگار و اثرگذار به مردم ارائه می شود.

وی ادامه داد: باید کاری کنیم حس نوع دوستی بیش از پیش میان مردم ما قوت و دوام پیدا کند و این امر مهم نیاز به فرهنگ سازی دارد.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: کمک های مردمی بیش از آنکه در زندگی مددجو تأثیرگذار باشد در زندگی خود فرد نیکوکار تحول و نشاط ایجاد می کند.

وی افزود: امروز باید در کنار مبارزه با فقر موجود، بسترهای ایجاد فقر را کاهش دهیم و برطرف کنیم و اجازه ندهیم فقر موروثی شود و یکی از این گام برای جلوگیری از شیوع فقر، کمک به تحصیل فرزندان مددجوست.

حق گویان عنوان کرد: این فرزندان نیز مانند سایر افراد در ساختن آینده کشور سهم دارند و ما می توانیم با کمک به ارتقای تحصیل آنها ضمن فراهم آوردن بستر رشد و بالندگی افراد، به رشد جامعه نیز کمک کنیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از رویکردهایی که برای کمک به نیازمندان در دستور کار داریم، موضوع اشتغال زایی است تا مددجو با اتکاء به توانایی هایی که دارد برای اداره زندگی اش اقدام کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین با اشاره به لزوم بسترسازی در کاهش فقر خاطرنشان کرد: اگر قوانین حقوقی، اخلاقی و اسلامی از قبیل خمس، صدقه، توجه به یتیمان، محرومان و غیره در جامعه اجرا شود فقر خود به خود ریشه کن می شود به همین جهت مبارزه با فقر و از بین بردن فاصله طبقاتی از برنامه های اصولی اسلام است.

وی تصریح کرد: به هر ترتیب احسان در جامعه یکی از اصول مورد توجه همه ادیان و سنت ها به ویژه اسلام است، اسلام در راستای تحقق بخشیدن به هدف احسان در جامعه برنامه هایی را به اشکال حقوقی و اخلاقی تنظیم کرده است.

حق گویان اظهارکرد: از دیدگاه اسلام  احسان در جامعه به دلیل اینکه زمینه های نابودی جامعه را از بین می‏ برد و بستری مناسب برای حیات جامعه فراهم می کند، از اهمیت ویژه‏ ای برخوردار است.

وی یادآورشد: احسان و نیکوکاری از جمله مفاهیم ارزشمندی است که در آموزه های دین اسلام مورد توجه قرار گرفته و به این مهم سفارش شده است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید