امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
جمعه / ۲ مهر ۱۴۰۰ / ۱۲:۴۹
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۸۴۵۶۰
گزارشگر : ۴۸۷

اعزام موکب اشتغال محرومان از میدان امام حسین(ع) به سمت مناطق محروم

(جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰) ۱۲:۴۹

موکب اشتغال محرومان با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جمعی از مسئولان کمیته امداد، از میدان امام حسین (ع) تهران به سمت مناطق هدف بدرقه شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، در این مراسم حجت‌الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این موکب ۲ سال قبل توسط یک گروه جهادی و با پشتیبانی کمیته امداد آغاز به کار کرد. این حرکت کاملا مردمی است و به هیچ روی اقدامی دولتی نیست و همه کسانی که در حوزه اشتغال محرومان فعال هستند، سعی کردند در این حرکت حضور داشته باشند.
 
وی افزود: به بیان دیگر موکب اشتغال محرومان پویشی برای جمع‌آوری‌ همه ظرفیت‌های مردمی برای رفع مساله بیکاری محرومان و ایجاد اشتغال برای آنهاست.
 
وزیر تعاون اظهار کرد: در این طرح چهارده خدمت کاریابی، تامین سرمایه، بازاریابی، مشاوره شغلی و کسب و کار، آموزش، تامین مکان کسب و کار، تامین تجهیزات، تأمین مواد اولیه، بیمه و پوشش ریسک، ضمانت وام، امور اداری، اعتباربخشی، متولی شغلی، ارائه ایده کسب و کار به متقاضیان ارائه می‌شود.
 
عبدالملکی با بیان اینکه این حرکت به نام اربعین و فرهنگ عاشورا شروع شده است، تاکید کرد: در سال‌های اخیر جریان تمدن جدیدی با تقویت فرهنگ اربعین به عنوان بزرگترین تجمع انسانی شکل گرفته است و اگر در همین راستا و با تاسی از فرهنگ اربعین موکبی بزنیم برای فرهنگ اشتغال، کاری بجا و ارزشمند است.
 
وی در خاتمه با دعوت از مردم و کارآفرینان برای حضور در این موکب، گفت: افراد برای کمک به اشتغال محرومان در سایت emookeb.ir اعلام آمادگی کنند و از درگاه‌های مختلف آن گامی برای کمک به اشتغال زایی بردارند.
 
در این مراسم همچنین مظاهری، مسئول موکب اشتغال محرومان گفت: این موکب الهام گرفته از فضای اربعینی است و تلاش ما استفاده از همه ظرفیت‌های مردمی برای اشتغال محرومان است.
 
وی افزود: تمام تلاشمان ما این است که فضای اشتغالی از سوی مردم ایجاد شود و در گام دوم نهادهای دولتی به این جریان مردمی بپیوندند.
 
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید