امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۳۰ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۸
سرویس : کهکیلویه و بویراحمد
کد خبر : ۱۸۴۵۳۲
گزارشگر : ۹۴

کمک 76 میلیارد تومانی مردم کهگیلویه و بویراحمد به نیازمندان

(سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰) ۱۳:۱۸

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم خیر و نیکوکار استان از ابتدای سال جاری تاکنون 76 میلیارد و 614 میلیون تومان نقدی و غیرنقدی به نیازمندان و مددجویان کمک کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، قباد مبشری، مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح‌های مختلفی ازجمله زکات، صدقات، جشن‌های نیکوکاری و عاطفه‌ها، اکرام ایتام، اطعام نیازمندان، جمع‌آوری نذورات مردمی، احسان حسینی و سایر موارد در برنامه کاری این نهاد برای حمایت از نیازمندان قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه توسعه مشارکت‌های مردمی و جلب اعتماد مردم یکی از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد است، افزود: مردم خیر و نیکوکار استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از 76 میلیارد و 614 میلیون تومان به صورت نقدی و غیرنقدی از ابتدای سال جاری تاکنون به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت این نهاد در قالب طرح‌ها و برنامه‌های مختلف کمک کرده‌اند.
مبشری تصریح کرد: مجموع کمک‌های مردمی جمع‌آوری‌شده در سال جاری در کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، در قالب صدقات، زکات، اکرام ایتام، و سایر برنامه‌های این نهاد و  طرح‌های اطعام مهدوی در ماه مبارک رمضان و اطعام حسینی در ماه‌های محرم و صفر جمع‌آوری‌شده است.
وی بابیان اینکه افزایش کمک‌های مردمی به کمیته امداد نشان‌دهنده حسن اعتماد مردم به این نهاد است، تأکید کرد: کمک‌های جمع‌آوری‌شده از مردم خیر و نیکوکار، در اسرع وقت و بر اساس سیستم نیازسنجی این نهاد، برای رفع نیازهای مددجویان شامل جهیزیه نوعروسان، هزینه‌های فرهنگی، درمانی، عمرانی و سایر خدمات جامعه هدف کمیته امداد هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد بابیان اینکه در حال حاضر بیش از 45 هزار خانوار از خدمات حمایتی این نهاد در استان بهره‌مند هستند، گفت: امید است با مشارکت گسترده خیران و نیکوکاران در طرح‌های حمایتی کمیته امداد شاهد ریشه‌کنی فقر و محرومیت از جامعه باشیم.
وی به برگزاری جشنواره شور عاطفه‌ها برای کمک به خرید ملزومات آموزشی جهت دانش‌آموزان نیازمند اشاره و تصریح کرد: 10 هزار و 500 دانش‌آموز و دانشجوی تحت حمایت این نهاد در سال جاری چشم‌انتظار حمایت خیران و نیکوکاران هستند.
مبشری با اشاره به اینکه شور عاطفه‌ها از 20 شهریور آغازشده و تا 11 مهرماه ادامه دارد، افزود: خیران نیکوکار علاوه بر مراجعه به دفاتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری، می‌توانند از طریق آدرسemdad.ir  و همچنین کد دستوری #1*074*8877 * کمک‌های خود را به نیازمندان اهداء کنند.
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید