امروز جمعه ,۳۰ مهر ۱۴۰۰
پنج شنبه / ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۵:۱۳
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۸۴۴۳۸
گزارشگر : ۴۸۷
با حضور رئیس کمیته امداد انجام شد:

آغاز ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن مددجویی در سراسر کشور

(پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰) ۱۵:۱۳

ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی برای مددجویان سراسر کشور با حضور رئیس کمیته امداد در استان اردبیل، کلید خورد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم آغاز ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن مددجویی که با حضور سیدپرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان برگزار شد، گفت: این تعداد واحد مسکونی از سوی کمیته امداد با همکاری بنیاد مستضعفان و بنیاد مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر برای خانواده‌های نیازمند ساخته خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه این منازل با اولویت مددجویان روستایی، ایتام و خانواده‌های سه نفر و بیشتر ساخته و تحویل خواهد شد، بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌ انجام شده، هر مسکن مددجویی با زیربنای میانگین ۵۰ متر مربع احداث می‌شود.
 
بختیاری خاطرنشان کرد: برای ساخت این واحدها ۵۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض از سوی بنیاد مستضعفان به مددجویان تحت حمایت پرداخت خواهد شد. همچنین تا سقف ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض نیز از طرف کمیته امداد به مددجویان اختصاص می‌یابد.
 
رئیس کمیته امداد اضافه کرد: امیدواریم با حضور گسترده خیران در این عرصه، شاهد افزایش ساخت مسکن برای نیازمندان و محرومان باشیم.
 
وی با تاکید بر اینکه تامین مسکن مناسب برای مددجویان به طور جدی دنبال می‌شود، بیان کرد: همکاری و همیاری بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن، سپاه و کمک‌های مردمی موجب شده است تا این امر سرعت بیشتری بگیرد.
 
بختیاری با اشاره به اینکه در قالب این طرح ۳۶۲ واحد مسکن مددجویی در استان اردبیل ساخته خواهد شد، اعلام کرد: از این تعداد ۱۴۶ مورد در شهرستان‌های «گرمی» و «انگوت» که از مناطق محروم این استان هستند به بهره‌برداری خواهد رسید و ۲۱۶ واحد نیز در شهرستان‌های خلخال، کوثر، شاهرود و خروش رستم ساخته می‌شود.
 
وی تاکید کرد: تلاش داریم ظرف مدت ۱۸ ماه تمام این واحدهای مسکونی را در سطح کشور به بهره‌برداری برسانیم.
 
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید