امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
پنج شنبه / ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۰:۴۳
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۴۴۲۸
گزارشگر : ۴۴

کمک به اشتغال نیازمندان، بهترین راه مقابله با فقر است

کمک به اشتغال نیازمندان، بهترین راه مقابله با فقر است
(پنج شنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰) ۱۰:۴۳

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان نیمروز گفت: حل مشکل اشتغال مددجویان و بالا بردن سطح درآمد خانواده‌های نیازمند بهترین خدمت به جامعه در راستای از بین بردن فقر و ارتقای امنیت و آرامش است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، همایش اشتغال و کارآفرینی از طرف کمیته امداد و با حضور اعضای کارگروه اشتغال استان، بخشدار بخش مرکزی، معتمدین، شوراها و دهیاران روستاهای شهرستان نیمروز و متقاضیان تسهیلات اشتغال و مددجویانی که در طرح استعدادسنجی مستعد اجرای طرح‌های اشتغال بودند، برگزار شد.

علیرضا شهرکی، رئیس کمیته امداد شهرستان نیمروز در این مراسم با اشاره به اهمیت ایجاد فرصت‌های شغلی در توانمندسازی مددجویان اظهار کرد: این نهاد برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای برای توانمندسازی اقتصادی، توسعه کسب و کارهای خرد و توانمندسازی فکری و فرهنگی جامعه هدف را در دستور کار قرار داده است.

وی بیان کرد: حل مشکل اشتغال مددجویان و بالا بردن سطح درآمد خانواده‌های نیازمند بهترین خدمت به جامعه در راستای از بین بردن فقر و ارتقای امنیت و آرامش است.

رئیس کمیته امداد شهرستان نیمروز با بیان اینکه رویکرد اصلی این نهاد توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت است، افزود: توانمندسازی اقتصادی و خودکفایی مددجویان بر اساس نیازسنجی هر منطقه، استعدادسنجی، با کمک شوراها و دهیاران، مشاوره و راهنمایی شغلی، ارائه آموزش‌های فنی و کارآفرینی و در نتیجه ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل انجام می‌شود.

وی هدف این نهاد را ایجاد حس خودباوری به منظور شکوفایی استعدادها و ایجاد انگیزه کار و تلاش جامعه هدف دانست و افزود: ما در زمینه اشتغال به دنبال حمایت از طرح های خرد و تجمعی هستیم، در شهرستان نیمروز نیز آمادگی هر گونه همکاری در راستای ایجاد مشاغل خانگی و خرد و یا تجمعی را داریم.

شهرکی اظهار کرد: تجربه ما در کمیته امداد نشان داده است که با سرمایه کم و اندک می‌توان حداقل نیازهای خانوادگی خانواده‌های نیازمند را حل و اشتغال را توسعه و گسترش داد.

وی گفت: پایداری طرح‌های اشتغال کمیته امداد یکی از بارزترین ویژگی‌های این طرح بوده که در بهبود وضعیت معیشتی، حمایتی و توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت نقش مهمی دارد.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید