امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۲:۲۲
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۴۴۰۵
گزارشگر : ۸۰
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین:

مرکز نیکوکاری دفتر پیشخوان نیکوکاری است

(چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰) ۱۲:۲۲

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین گفت: مرکز نیکوکاری نمایندگی کمیته امداد امام خمینی نیست بلکه یک مرکز مردمی و خیریه است که برای فرهنگ سازی انفاق تلاش می کند در واقع باید گفت که مرکز نیکوکاری به مثابه دفتر پیشخوان نیکوکاری است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ فرزاد فرهادی در مراسم آغاز بکار مرکز نیکوکاری زکات ثامن الائمه موین  بیان کرد: کار انفاق  نیکوکاری باید در جامعه ترویج و تدوین شود و مردم هرچه بیشتر با این کار مهم آشنا شوند.

وی ادامه داد: مردم باید به این باور برسند که برای نیکوکار بودن نیاز به داشتن مال و ثروت چندانی نیست چراکه خداوند سبحان در آیه 286 سوره بقره می فرماید هیچ کس را جز به اندازه توانایی هایش تکلیف نمی کنیم.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: از این رو کسی که همه هزینه ساخت یک خانه را می دهد و کسی که به نسبت توانایی اش یک کیسه سیمان می دهد هر کدام با علم و رحمت الهی مورد محاسبه قرار می گیرد.

وی افزود: موضوع دیگری که در باور مردم برای نیکوکاری باید فراگیر شود، این مهم است که کمک کردن تنها پول دادن نیست، به عنوان نمونه معلّمی که به دانش آموزان نیازمند آموزش می دهد نیز نیکوکار است و یا فعال فضای مجازی که از اعتبار و شخصیت خود برای جمع آوری کمک برای نیازمندی صرف می کند نیز نیکوکار است.

فرهادی عنوان کرد: وقتی نیکوکاری را از زوایای مختلف می نگریم درمی یابیم که این امر مهم یک کار مردمی است و اگر نهادی چون کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این عرصه حضور دارد، تنها برای ساماندهی کلی کارهاست چراکه هر کاری که با توکل به خداوند سبحان مردم در آن متولی باشند، موفقیتش حتمی است.

وی تصریح کرد: مرکز نیکوکاری نمایندگی کمیته امداد امام خمینی نیست بلکه یک مرکز مردمی و خیریه است که برای فرهنگ سازی انفاق تلاش می کند در واقع باید گفت که مرکز نیکوکاری به مثابه دفتر پیشخوان نیکوکاری است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قزوین اظهارکرد: مرکز نیکوکاری تأسیس شده تا دست ها و دل ها یکی شود و اقشار مختلف مردم در کنار هم جمع واحدی شوند که همه رضای الهی را در خدمت به محروم جستجو می کنند.

وی گفت: امروز مرکز نیکوکاری در استان قزوین همچون گذشته با رویکرد تأمین معیشت تأسیس نمی شود بلکه مراکز نیکوکاری تخصصی همچون اشتغال زایی، کارآفرینی و دانش آموزی و فرهنگی را در استان داریم.

فرهادی اعلام کرد: روستای موین نیز این افتخار را دارد که نخستین مرکز نیکوکاری تخصصی زکات را راه اندازی می کند تا ضمن پرداختن به واجب زکات، رسیدگی به محورمان نیز از منابع زکات و کمک های مردمی پیگیری شود.

وی یادآورشد: عموم مردم نیکوکار که در حال حاضر فعالیت های مختلف نیکوکاری دارند، با راه اندازی مرکز نیکوکاری می توانند تلاش خود را منسجم تر و جدی تر کنند چراکه مراکز نیکوکاری با اتصال به نرم افزاری ویژه از امکان رصد و پیگیری کمک ها بهره مند هستند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید