امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۹
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۴۴۰۴
گزارشگر : ۸۰
رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین:

شورای زکات در همه روستاها برگزار می شود

(چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰) ۱۲:۱۹

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین گفت: شورای زکات نه تنها در استان و شهرستان بلکه در همه بخش ها و روستاها برگزار می شود تا فرهنگ سازی این واجب الهی و جمع آوری این وجوه شرعی برای محرومان با جدیت اجرا شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام باب اله شهسواری در مراسم آغاز بکار مرکز نیکوکاری زکات ثامن الائمه موین بیان کرد: امروز برای دو کار مهم انفاق و زکات در این روستا گردهم آمده ایم.

وی با اشاره به آیه 41 سوره مبارکه حج ادامه داد: براساس این آیه به صراحت روشن است که اگر کسی مومن باشد و قدرتی پیدا کند باید برای چهار کار اقامه نماز، زکات و امربه معروف و نهی از منکر اقدام کند.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: امروز مرکز نیکوکاری فعالیت خود را آغاز می کند که با امر واجب زکات به دنبال اجرای سیره علمی و عملی اهل بیت (ع) در انفاق و نیکوکاری است.

وی افزود: پیش از آغاز فعالیت شورای عالی زکات کشور، کشاورزان و باغ داران ما زکات پرداخت می کردند ولی این کار دارای متولی مشخص و همچنین آمار مشخص نبود از طرفی به دلیل نبود متولی جدی در این امر به زکات به امری مستحب نگاه می شد.

حجت الاسلام شهسواری تصریح کرد: با فعالیت شورای عالی زکات در کشور، ستادهای شورای زکات در استان هم فعال شد و امروز در استان قزوین شورای زکات نه تنها در استان و شهرستان بلکه در همه بخش ها و روستاها برگزار می شود تا فرهنگ سازی این واجب الهی و جمع آوری این وجوه شرعی برای محرومان با جدیّت اجرا شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال نخستین آغاز کار شورای زکات استان در استان قزوین 10 میلیون تومان زکات جمع آوری شد و در سال 99 این رقم به بیش از 28 میلیارد تومان رسید.

رئیس اداره زکات کمیته امداد استان قزوین یادآورشد: در حال حاضر در استان قزوین بیش از 60 درصد از زکات برای محرومان و 40 درصد مابقی برای پروژه های عام المنفعه در همان منطقه هزینه می شود.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید