امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۴۴۰۳
گزارشگر : ۸۰
برای نخستین بار؛

مرکز نیکوکاری تخصصی زکات فعالیت خود را آغاز کرد

(چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰) ۱۲:۱۳

چهارمین مرکز نیکوکاری بخش دشتابی و نخستین مرکز نیکوکاری تخصصی زکات در روستای موین فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ رئیس کمیته امداد اداره دشتابی در مراسم آغاز بکار مرکز نیکوکاری زکات ثامن الائمه موین بیان کرد: موضوع زکات یکی از مسائل مهمی است که باید بدان توجه شود.

یوسف رحمانی طاهری ادامه داد: طی پنج ماهه سال جاری بیش از 711 میلیون تومان زکات در بخش دشتابی جمع آوری شده است که زکات پرداختی را برای محرومان هزینه می کنیم.

وی اضافه کرد: طی پنج ماهه سال جاری بیش از یک میلیارد و 850 میلیون تومان مشارکت مردمی بخش دشتابی را در طرح های مختلف شاهد بودیم که این میزان کمک های مردمی به طور کامل برای محرومان و نیازمندان همین منطقه هزینه شده است.

رئیس کمیته امداد اداره دشتابی اظهارکرد: در حال حاضر سه مرکز نیکوکاری در منطقه دشتابی فعال است که امروز شاهد آغاز بکار چهارمین مرکز نیکوکاری در این منطقه هستیم که در روستای موین فعالیت خواهد کرد البته این مرکز، نخستین مرکز تخصصی زکات است.

وی تصریح کرد: در بخش دشتابی 491 خانوار تحت حمایت داریم که 60 درصد از آنها زنان سرپرست خانواده هستند که رسیدگی به آنها مستلزم حضور و مشارکت همه جانبه اقشار مختلف مردم است.

رحمانی طاهری با اشاره به تأثیر فعالیت مراکز نیکوکاری اظهارکرد: مراکز نیکوکاری در ارتقای کمی و کیفی مشارکتذ های مردمی تدثیر بسزایی دارد چراکه با تمرکز جغرافیایی پل ارتباطی اغنیاء و فقرا خواهد بود.

وی یادآورشد: مرکز نیکوکاری تخصصی زکات که امروز شاهد آغاز فعالیت آن هستیم در کنار کمک به محرومان، موضوع زکات را به عنوان یک واجب الهی و وجوه شرعی که برای محرومان هزینه می شود را پیگیری می کنند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید