امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۲:۱۰
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۴۴۰۱
گزارشگر : ۸۰
امام جمعه ارداق:

زکات دهندگان بهترین شاهدان برکت زکات هستند

(چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰) ۱۲:۱۰

امام جمعه ارداق گفت: کسانی که زکات داده اند بهترین شاهدانی هستند که می توانند برکت زکات را گواهانی دهند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ حجت الاسلام علی سعیدی در مراسم آغاز بکار مرکز نیکوکاری زکات ثامن الائمه موین بیان کرد: تنها وعده ای که صادق و حتمی است، وعده الهی است.

وی ادامه داد: خداوند سبحان کسب برکت و نصرت الهی را در عمل به احکام دینی وعده داده است و این قطع یقین این وعده صادق است و محقق می شود.

امام جمعه ارداق با اشاره به اهمیت زکات اضافه کرد: زکات یکی از فروعات دین اسلام است که احکام و مسایل فراوانی دارد که عمل به آن بر یکایک مسلمانان لازم و واجب است از این رو مکلفیم برای احیا و اقامه احکام آن بکوشیم.

وی افزود: کسانی هم که حکم وجوب زکات به آنها تعلق می گیرد، باید احکام آن را درست و دقیق بیاموزند، چراکه اگر به احکام اقتصادی اسلام (به خصوص در مورد زکات و خمس) توجه کرده و بدان عمل کنیم، آثار مثبت آن ها به زودی در زندگی ما آشکار گشته و عواقب و نتایج ناشی از عدم اهتمام به این فریضه های اسلامی، از جامعه دینی ما دور خواهد شد.

حجت الاسلام سعیدی عنوان کرد: کسانی که زکات داده اند بهترین شاهدانی هستند که می توانند برکت زکات را گواهانی دهند، برکتی بسیاری اوقات نتوانسته ایم آن را احساس کرده و یا درک کنیم ولی وقتی هم آن را احساس کرده ایم، لذت و شیرینی آن زندگیمان را فراگرفته است.

وی تصریح کرد: برخی زکات را کاهش مال می دانند درحالی که زکات دادن همچون هرس کردن درختان است در واقع زکات عبارت است از خارج کردن قسمیت از دارای تا بقیه آن با برکات خداوند سبحان رشد کرده و از حرام دور کند همچنین درجه صاحبش را بالا برده و از صفات ناپسند پاک گرداند.

امام جمعه ارداق گفت: امروز شاهد یک اقدام در روستای موین هستیم که نتیجه اش دو برکت دارد؛ از یک سود مرکز نیکوکاری افتتاح می شود که در اهمیت و برکات انفاق هرچه بگوئیم کم گفته ایم.

وی یادآورشد: گام دیگر اختصاص نام زکات برای این مرکز نیکوکاری است که امیدواریم این مرکز نیکوکاری با بهره مندی از برکات زکات و انفاق، موجب سربلندی فعالانش در این دنیا و آخرت شود.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید