امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۲۴ شهریور ۱۴۰۰ / ۰۹:۵۱
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۸۴۳۹۴
گزارشگر : ۸۵

سهم 42 درصدی مجریان کمیته امداد کوه‌سرخ از تولید پیله کرم ابریشم

(چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۴۰۰) ۰۹:۵۱

رئیس کمیته امداد کوه‌سرخ گفت: امسال مددجویان طرح های اشتغال تحت حمایت این اداره، با تولید 24 تُن پیله کرم ابریشم ، سهم 42 درصدی از تولید شهرستان را به خود اختصاص دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، محمد فانی با اعلام اینکه امسال برای اولین سال ساماندهی توزیع، نظارت و کسب درآمد مددجویان در خصوص تولید پیله کرم ابریشم توسط این اداره و با همکاری جهاد کشاورزی انجام شد، افزود: امسال از 1400 جعبه کرم نوغان در شهرستان، 600 مورد آن میان مجریان خودکفایی ساکن در 10 روستا که شرایط تولید کرم ابریشم را دارا بودند، توزیع و ایجاد شغل آنها فراهم شد.
وی ادامه داد: نتیجه توزیع جعبه های کرم ابریشم، تولید 56 تن کرم ابریشم در شهرستان بود که از این میزان، 42 درصد آن شامل 24 تُن  سهم مددجویان کمیته امداد است. 
فانی با اشاره به اینکه برای این شغل نیاز به اختصاص هزینه و امکانات زیادی نیست، اظهار کرد: از سختی های این شغل که موجب کاهش درآمد و تولید می شود، می توان به عدم وجود شرایط صنعتی و امکانات لازم در شهرستان، نبود ابزار و امکانات پیله کشی اشاره داشت.
رئیس کمیته امداد کوه‌سرخ ادامه داد: در صورت رفع موانع یاد شده، تولید و درآمد نوغانداران تا میزان قابل توجهی افزایش خواهد داشت.
وی با اعلام اینکه، 78 خانوار کمیته امداد با ایجاد اشتغال و رسیدن به درآمد ثابت توانمند شدند و از چرخه حمایتی این نهاد خارج شوند، افزود: سال گذشته 224 طرح اشتغال در شهرستان کوهسرخ در بخش های کشاورزی، دامداری، خدمات، حمل و نقل و صنفی صنعتی اجرا شد.
شایسته ذکر است: کمیته امداد شهرستان کوهسرخ از 3150 خانوار مشتمل بر 6 هزار و 700 نفر حمایت می کند.
لازم به یادآوری است: این شهرستان در 210 کیلومتری جنوب غربی مشهد مقدس قرار دارد.

انتهای پیام

 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید