امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۵:۳۸
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۸۴۳۸۵
گزارشگر : ۷۸

پرداخت 11.8 میلیارد تومان زکات توسط مردم خراسان شمالی

(سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰) ۱۵:۳۸

دبیر شورای زکات استان خراسان شمالی گفت: مردم نیکوکار استان از ابتدای سال تاکنون 11 میلیارد و 800 میلیون تومان زکات واجب و مستحبی پرداخت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در دیدار با رئیس شورای زکات استان بابیان اینکه یک میلیارد و 800 میلیون تومان از زکات جمع‌آوری‌شده در قالب زکات مستحبی و 4 میلیارد و 600 میلیون تومان نیز زکات واجب بوده است افزود: بیش از 5 میلیارد تومان نیز زکات فطریه مردم نوع‌دوست استان بوده به نیازمندان این نهاد اهداشده است.
مدیرکل کمیته استان با تأکید بر مصرف زکات برای رفع فقر و مشکل نیازمندان تصریح کرد: مبالغ زکات جمع‌آوری‌شده، در بخش‌های مسکن، جهیزیه، معیشت و هزینه‌های درمان و تحصیل مددجویان تحت پوشش هزینه می‌شود و بخشی نیز توسط شورای زکات در همان محل جمع‌آوری‌شده برای احداث پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه می‌شود.
وی گفت: آموزش عاملان زکات، نشست و دیدار با ائمه جمعه، استفاده از مبلغان افتخاری و عاملان از مجموعه اقداماتی است که در استان باعث افزایش پرداخت زکات شده است.
دبیر شورای زکات خراسان شمالی گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته در حال حاضر تعداد هزار و 723 نفر به‌عنوان عامل افتخاری و 157 نفر نیز به‌عنوان مبلغ افتخاری با دبیرخانه شورای زکات خراسان شمالی همکاری دارند.
وی در ادامه به برنامه‌های شاخص تبلیغی حوزه زکات در جهت ترویج فرهنگ پرداخت زکات اشاره کرد و گفت:
برگزاری برنامه خدا قوت کشاورز، هر مسجد یک پایگاه زکات، اجرای رزمایش مواسات و همدلی، جلسه کمیته تبلیغ و فرهنگ‌سازی زکات ازجمله برنامه‌های این حوزه محسوب می‌شود.انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید