امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۳:۰۴
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۴۳۸۰
گزارشگر : ۴۴

توانمندسازی مددجویان اولویت اصلی کمیته امداد است

(سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰) ۱۳:۰۴

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان با بیان اینکه کمیته امداد در حوزه اشتغال، ساخت مسکن و گره‌گشایی از مددجویان و نیازمندان خدمات ارائه می‌دهد، گفت: توانمندسازی و ایجاد درآمدهای پایدار در صدر فعالیت‌های کمیته امداد قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان در بازدید از دفتر نمایندگی روزنامه اطلاعات در استان گفت: فعالیت‌های کمیته امداد در چندین حوزه صورت می‌گیرد که از آن جمله، فعالیت‌های حمایتی مانند پرداخت مستمری، کمک تغذیه‌ای، مسائل درمانی و تأمین جهیزیه است.

وی افزود: در این حوزه، علاوه بر پرداخت مستمری ماهانه خانواده‌های نیازمند، از ابتدای سال تا پایان مردادماه بیش از 1700 سری جهیزیه میان نوعروسان نیازمند سطح استان توزیع شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بیان کرد: گروه دیگر، فعالیت‌های فرهنگی و کمک به امر تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان نیازمند است که در این زمینه قریب به 100 هزار دانش‌آموز و حدود 5 هزار دانشجو از خدمات کمیته امداد حضرت امام(ره) در استان بهره‌مند می‌شوند.

وی گفت: حوزه دیگر، بحث مسکن مددجویان است که در این زمینه، از ابتدای امسال تا پایان مردادماه تعداد 306 مسکن احداث و 80 واحد مسکونی نیز تعمیر و بازسازی شده است.

عبادی اظهار کرد: گروه دیگر از فعالیت‌های کمیته امداد، توجه به مسأله توانمندسازی خانواده‌ها است تا خانواده‌های تحت پوشش بتوانند به زندگی شرافتمندانه و عزتمندان برگردند. طبق تأکیدات رهبر معظم انقلاب، توانمندسازی باید بر حمایت پیشی بگیرد و در نتیجه برنامه‌ها به این سمت، سوق پیدا کرده است.

وی افزود: سال گذشته چیزی حدود 212 میلیارد تومان جذب منابع بانکی برای اشتغال مددجویان داشتیم و نزدیک به 10 هزار فرصت شغلی ایجاد شد و امسال نیز تاکنون تعداد دو هزار و ۴۲۹ فرصت شغلی توسط این نهاد در سطح استان ایجاد شده است.

این مقام مسئول بیان کرد: توانمندسازی، یک بخش آن ایجاد اشتغال برای افراد است و بخش دیگر، آموزش دادن افراد است، یعنی می‌توان شرایطی فراهم کرد تا افراد هم آموزش‌های لازم را فرا بگیرند و هم به دانشگاه بروند و به سطوح عالی برسند.

وی اظهار کرد: قبلا نگاه ما به خانواده، نگاه حمایتی بود که می‌رفتیم ببینیم چه چیزی کم دارند، همان را برایشان تهیه کنیم، اما امروز این‌گونه نیست، امروز نگاه می‌کنیم ببینیم که چه ظرفیتی در خانواده موجود است تا همان ظرفیت بالقوه را بالفعل کنیم.

مدیرکل کمیته امداد استان با تأکید بر اینکه مسأله توانمندسازی و کارآفرینی با جدیت در کمیته امداد دنبال می‌شود، بیان کرد: در استان ظرفیت‌های فراوانی وجود دارد، به عنوان مثال اگر برای صنایع دستی استان، بازار فروش مهیا کنیم، همه کسانی که در این زمینه فعالیت دارند و عمدتا هم جامعه بانوان هستند، نه تنها نیاز به حمایت هیچ ارگانی نخواهند داشت، بلکه خودشان کارآفرینی کرده و به حامیان کمیته امداد تبدیل خواهند شد.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید