امروز پنج شنبه ,۱۸ آذر ۱۴۰۰
شنبه / ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۳:۳۱
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۴۲۹۷
گزارشگر : ۴۴

ایجاد بیش از 2400 فرصت شغلی در سیستان‌وبلوچستان

ایجاد بیش از 2400 فرصت شغلی در سیستان‌وبلوچستان
(شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰) ۱۳:۳۱

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سیستان‌وبلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد دو هزار و 429 فرصت شغلی توسط این نهاد در سطح استان ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، احمدعلی راهداری، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان سیستان‌وبلوچستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد دو هزار و 429 فرصت شغلی توسط این نهاد در سطح استان ایجاد شده است.

وی بیان کرد: طی این مدت تعداد یک‌هزار و 283 طرح اشتغال‌زایی در قالب راهبری شغلی اجرا و همچنین تسهیلات بانکی به مبلغ بیش از 414 میلیارد و 715 میلیون و 125 هزار ریال به متقاضیان پرداخت گردیده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همچنین از اجرای 2488 فقره آموزش مهارت مددجویان در قالب آموزش‌های کارآفرینی، آموزش‌های مهارتی اشتغال و همچنین آموزش‌های پایدارسازی و توسعه خبر داد.

وی اظهار کرد: طی این مدت تعداد 180 نفر از مددجویان مجری طرح‌های اشتغال به خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی امداد خارج شده‌اند.

راهداری با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون برای 108 مددجو کاریابی شده است، خطاب به فعالان کسب‌وکار، کارآفرینان، مؤسسات کاریابی، فروشگاه‌ها، شرکت‌ها، شهرک‌های صنعتی، آموزشگاه‌های کسب و کار و کارفرمایان گفت: کمیته امداد در قالب طرح کاریابی آمادگی دارد به ازای جذب هر مددجو به کار، تا دو سال بیمه اجتماعی مددجو (23 درصد) و همچنین تسهیلات کارفرمایی به مبلغ صد میلیون تومان (به ازای هر مددجو) پرداخت کند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان همچنین از اعلام آمادگی این نهاد جهت پرداخت بالغ بر 400 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به متقاضیان ایجاد اشتغال تا پایان سال، خبر داد.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید