امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۵:۱۷
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۸۴۲۱۵
گزارشگر : ۴۸۷
روایت زندگی جوان ورزشکار مددجو؛

قهرمان 17 ساله ووشو به دنبال کسب موفقیت‌های جهانی

(دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰) ۱۵:۱۷

علی قهرمان 17 ساله‌ای است که بیش از 20 مدال رنگارنگ استانی و کشوری در رشته ورزشی ووشو دارد، در تلاش است با کمک حامیان، به قهرمانی در سطح بین‌المللی دست یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، نمونه‌های زیادی از افرادی که با تلاش و پشتکار، شرایط سخت و دشوار زندگی خود را تغییر داده‌اند وجود دارند. اما فراوانی این موارد در میان مددجویان کمیته امداد بسیار زیاد است؛ کسانی که تقدیر را به دست خود گرفتند و راه را برای شکوفایی و موفقیت‌ها گشودند.
 
علی مددجوی 17 ساله‌ کمیته امداد یکی از این افراد است. جوانی که در رشته ورزشی ووشو افتخارات استانی و ملی فراوانی کسب کرده و با وجود مصائب و مشکلات زندگی، مصمم به‌ ساختن آینده‌ای روشن برای خود است.
 
مادر این جوان ورزشکار در ارتباط با علت تحت حمایت قرار گرفتن از سوی کمیته امداد می‌گوید که پدر خانواده یک کارگر فنی بوده اما به دلیل مشکلاتی که برای کمر و گردنش به ‌وجود آمده، دیگر نمی‌تواند حرفه خود را دنبال کند و برای گذران زندگی با مینی‌بوس یکی از اقوام کار می‌کند و تنها بخش کوچکی از آنچه درمی‌آورد سهم خانواده‌مان می‌شود.
 
این خانواده در خانه بسیار کوچکی در شهرستان نسیم‌شهر بهارستان واقع در استان تهران سکونت دارند که درآمدشان به سختی کفاف زندگی را می‌دهد. 
 
مادر علی همچنین از مخارج دیگر و هزینه‌های درمانشان می‌گوید که علاوه بر هزینه‌های روزمره که امکان تامین آن برای ما دشوار است هزینه‌های درمان نیز بخش دیگری از مخارجی است که به ما فشار می‌آورد.
 
این‌ تنها بخشی از زندگی سختی است که جوان ورزشکار مددجو با آن دست به گریبان است اما تمام این موارد او را نه تنها گوشه‌نشین نکرده بلکه مصمم برای تلاش بیشتر کرده است. او هشت سال است که در رشته ورزشی ووشو کار می‌کند و نه تنها مدال‌های رنگارنگ کشوری و استانی را کسب کرده بلکه به تیم ملی ووشو هم دعوت شده و امیدوار است با جذب حامی مالی بتواند از پس هزینه‌های ورزش حرفه‌ای بر بیاید.
 
این مددجوی پرتلاش علاوه بر ورزش، برای آموختن یک حرفه به منظور درآمدزایی، شاگردی می‌کند و برای این‌که بتواند در آینده کمک‌خرج خانواده‌اش باشد در مغازه‌ای مشغول به یادگیری صافکاری خودرو است.
 
این جوان در ارتباط با حرفه‌ای که به آن مشغول است عنوان می‌کند: با توجه به این‌که به صافکاری علاقه داشتم حدود یک‌سال است که برای یادگیری آن در مغازه‌ای کار می‌کنم. با توجه به این‌که کلاس‌ها آنلاین است به درس و مدرسه‌ام لطمه‌ای نمی‌زند و اگر هم مدارس باز شود بعد از تعطیلی مدرسه سر کار می‌روم. می‌خواهم با کاری که انجام می‌دهم کمک‌خرج خانواده‌ام باشم و امیدوارم حقوق اندک من گره‌ای از مشکلات خانواده‌ام باز کند.
 
وی که در سال تحصیلی آینده به کلاس یازدهم می‌رود و در رشته علوم انسانی مشغول به تحصیل است، از علاقه‌مندی خود به رشته حسابداری برای ادامه تحصیل در دانشگاه گفته و می‌افزاید:‌ ابتدا برای این‌که وکیل شده و وکالت بخوانم رشته علوم انسانی را انتخاب کردم ولی دیگر علاقه‌ای به آن ندارم و می‌خواهم در دانشگاه حسابداری بخوانم.
 
این مددجوی جوان در ارتباط با فعالیت حرفه‌ای ورزشی خود هم می‌گوید: حدود 5 سال است که به صورت حرفه‌ای ووشو کار می‌کند و در سال 95 که آخرین سالی بود که می‌توانستم در تیم ملی نوجوانان راه پیدا کنم موفق به کسب سهمیه شدم ولی به‌دلیل شکستگی پایم از حضور در تیم ملی بازماندم. در حال حاضر هم در چند ماهی که کرونا شدید شده و چند نفر از هم‌باشگاهی‌هایم به کرونا مبتلا شدند تنها صبح‌ها برای تمرین به زمین چمن نزدیک خانه‌مان و با مربی و دوستانم تمرین می‌کنیم.
 
گفتنی است علی تاکنون 2 مدال طلا، 2 نقره و 3 برنز کشوری و بیش از 20 مدال استانی و مسابقات تیمی در کارنامه ورزشی خود دارد و امیدوار است با اتمام شرایط کرونایی بتواند مجدد فعالیت‌های ورزشی خود را به صورت حرفه‌ای از سر گرفته و افتخارات بیشتری در سطح ملی و بین‌المللی کسب کند.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید