امروز پنج شنبه ,۱۸ آذر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۱:۰۰
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۴۲۰۷
گزارشگر : ۴۴

900 دانشجوی تحت حمایت امداد سیستان‌وبلوچستان آموزش‌های کارآفرینی را فرامی‌گیرند

900 دانشجوی تحت حمایت امداد سیستان‌وبلوچستان آموزش‌های کارآفرینی را فرامی‌گیرند
(دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۴۰۰) ۱۱:۰۰

مدیرکل کمیته امداد سیستان‌وبلوچستان گفت: تعداد 5 رویداد کارآفرینی در مناطق مختلف استان، با همکاری پارک علم و فناوری برای تعداد 900 نفر از دانشجویان تحت حمایت این نهاد برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، آیین افتتاحیه مجموعه کارگاه‌های علمی – عملی «راه کسب و کار» از طرف کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان در محل پارک علم و فناوری زاهدان برگزار شد.

سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان در این خصوص بیان کرد: این دوره‌ها با هدف اصلاح باورها و تغییر رویکرد دانشجویان تحت حمایت امداد از الگوی اشتغال کارمندی به الگوی اشتغال کارآفرینی و آشناسازی گروه هدف با فضای کارآفرینی، دانش بنیان و ایجاد شرکت‌های نوپا و آموزش مهارت‌های شناخت نیازهای جامعه، ایده پردازی، تیم سازی و خلاقیت در عرصه کسب و کار برگزار می‌شود.

وی افزود: از 14 شهریور تا یکم مهرماه، تعداد 5 رویداد کارآفرینی در مناطق مختلف استان و با همکاری پارک علم و فناوری برای تعداد 900 نفر از دانشجویان تحت حمایت این نهاد برگزار می‌شود.

عبادی بیان کرد: یکی از فضاهایی که می‌تواند جوانان ما را به سمت کارهای دقیق‌تر و جامع‌تر سوق دهد، مجموعه پارک علم و فناوری است و این عزیزان اگر شکل کسب و کار را آموزش ببینند، قطعا می‌توانند از شیوه‌های نوین کارآفرینی استفاده کنند.

وی گفت: تعداد 900 نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان تحت پوشش امداد، این دوره‌ها را فرامی‌گیرند و بعد از آن وارد کار عملیاتی می‌شویم؛ در این گذر، به رشته‌هایی که پارک علم و فناوری هم حمایت می‌کند، سرمایه کار اعطا خواهد شد.

مدیرکل امداد استان اظهار کرد: ما سال گذشته چیزی حدود 212 میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد 10 هزار فرصت شغلی با معرفی به بانک‌های عامل پرداخت کردیم و امسال هم 460 میلیارد تومان اعتبار گذاشته شده است.

وی افزود: ترجیح ما این است که بجای وام‌ دادن برای مشاغلی که نتوان آینده‌ای برای آن تعریف کرد، وام‌هایی پرداخت کنیم که مطمئن باشیم با شرایط فعلی و روز جامعه یک کار علمی و کارشناس انجام خواهد شد.

عبادی بیان کرد: انشاالله از آن فضای سنتی وام دادن و کارهایی در حد کوچک خارج شویم و امداد به سمتی برود که از سیستم‌های دانش بنیان استفاده کند و فرزندان امداد هم در این سیستم قرار گیرند.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید