امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
شنبه / ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۳:۱۳
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۸۴۱۷۵
گزارشگر : ۴۸۷
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خبر داد:

فعالیت 7895 مرکز نیکوکاری در سراسر کشور

(شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰) ۱۳:۱۳

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از فعالیت 7895 مرکز نیکوکاری در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علیرضا عسگریان با اشاره به فعالیت 7895 مرکز نیکوکاری در سراسر کشور گفت: طی یکسال گذشته حدود هزار مرکز نیکوکاری تحت نظارت کمیته امداد تاسیس شده است.
 
وی شناسایی محرومان در محلات و کمک‌رسانی به آنان را مهمترین وظیفه مراکز نیکوکاری دانست و افزود: 4421 مرکز نیکوکاری به صورت مسجدمحور و 3474 مرکز نیز در خارج از مساجد به صورت محله‌مبنا یا در ادارات دولتی، سازمان‌ها، مراکز دانشگاهی، اصناف و ... فعالیت می‌کنند.
 
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با بیان اینکه تاسیس مراکز نیکوکاری در راستای واگذاری امدادرسانی به مردم انجام می‌شود، ادامه داد: معتقدیم امدادرسانی اگر به صورت شبکه‌ای انجام شود، ساختاری قدرتمند و هم‌افزایی عظیمی ایجاد خواهد شد و ظرفیت‌های بالقوه محلات برای کمک‌رسانی به خانواده‌های نیازمند، زمینه بروز می‌یابد.
 
عسگریان خاطرنشان کرد: مراکز نیکوکاری تلاش می‌کنند از طریق ارتباط با معتمدان محلی، اصناف، مراکز فرهنگی و صنایع، کمک‌های مردمی را در جهت ارائه به محرومان هر محله، تجمیع کنند.
 
وی با اشاره به برنامه کمیته امداد برای گسترش مراکز نیکوکاری در کشور گفت: تعداد مراکز نیکوکاری تا پایان سال از مرز 10 هزار مرکز عبور خواهد کرد و امیدواریم با این اقدام شاهد یک تحول در شیوه امدادرسانی به محرومان و نیازمندان در کشور باشیم.
 
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد همچنین از تصویب اساسنامه مراکز نیکوکاری خبر داد و افزود: با تکمیل زنجیره شبکه‌ مراکز نیکوکاری در کشور، 80 درصد فعالیت‌ها امدادرسانی توسط این مراکز انجام خواهد شد.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید