امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۰:۵۷
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۴۱۴۰
گزارشگر : ۴۸۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:

ضرورت همکاری دولت و کمیته امداد برای رفع مشکل بیکاری و مسکن محرومان

(چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰) ۱۰:۵۷

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت همکاری دولت و کمیته امداد برای رفع مشکل بیکاری و مسکن محرومان تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، اردشیر مطهری، نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی، بیکاری را مهمترین معضل امروز کشور دانست و گفت: ریشه مشکلات فعلی اقتصاد کشورمان بحث بیکاری و نبود درآمد پایدار برای بخش‌هایی از جامعه به ویژه جوانان است.
 
وی با بیان اینکه بیکاری موجب بروز فقر و آسیب‌های اجتماعی می‌شود، افزود: شکل‌گیری مشاغل کاذب برای امرار معاش خانواده و از بین رفتن استعدادهای جوانان و نسل‌های آینده‌ساز کشور از دیگر آثار نامطلوب بیکاری در کشور است که برای رفع آن باید همه دستگاه‌های مسئول به کمک هم بیایند.
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت همکاری دولت با کمیته امداد برای اشتغال‌زایی در کشور ادامه داد: کمیته امداد در بحث اشتغال کارنامه قابل دفاعی دارد و حدود یک سوم اشتغال کشور در سال‌های اخیر توسط این نهاد ایجاد شده است و باید روش و الگوی اشتغال کمیته امداد مورد توجه قرار گیرد.
 
مطهری با اشاره به اینکه کمیته امداد بال مهربانی نظام برای حل مشکلات اقشار محروم است، اظهار کرد: سرریز فقر و بیکاری و آسیب‌های اجتماعی، مسئولیت نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و سازمان بهزیستی را دوچندان کرده است،  بنابراین افزایش حمایت دولت از این نهادها لازم و ضروری است.
 
وی گفت: از نهاد انقلابی چون کمیته امداد انتظار بالاست و لازم است چنین مجموعه‌‌‌‌ای ضمن شناسایی و رصد فقر در جامعه، راهکارها و مشاوره‌های لازم برای رفع آن را به نهادهای تصمیم‌ساز کشور همچون دولت و مجلس ارائه دهد.
 
نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی، دولت سیزدهم را دولت یار و یاور محرومان دانست و خاطرنشان کرد: دولت انقلابی باید در حوزه اشتغال و مسکن محرومان و جامعه هدف کمیته امداد با استفاده از ظرفیت نهادهای انقلابی مانند بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان، به وعده‌های خود به بهترین شکل جامه عمل بپوشاند.
 
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید