امروز دوشنبه ,۱۵ آذر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ / ۰۷:۴۱
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۸۴۱۲۶
گزارشگر : ۴۴

ویژه برنامه‌های کمیته امداد سیستان‌وبلوچستان در هفته دولت / از افتتاح 268 واحد مسکونی تا بهره‌برداری از 470 طرح اشتغال

ویژه برنامه‌های کمیته امداد سیستان‌وبلوچستان در هفته دولت / از افتتاح 268 واحد مسکونی تا بهره‌برداری از 470 طرح اشتغال
(چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰) ۰۷:۴۱

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان ویژه‌برنامه‌های این نهاد در هفته دولت را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، سیدمهدی عبادی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان‌وبلوچستان گفت: کمیته امداد حضرت امام(ره) استان هر ساله برنامه‌های متعددی در حوزه‌های مختلف از جمله ساخت مسکن مددجویان، اشتغالزایی و کمک به خودکفایی قشر محروم، مهارت‌آموزی افراد، تأمین اقلام ضروری جهت تشکیل خانواده و غیره اجرا می‌کند.

وی افزود: یکی از برنامه‌های مهم و تأثیرگذار امداد، ساخت مسکن مددجویان است، چراکه مسکن، بخش بزرگی از سبد هزینه خانوارها را تشکیل می‌دهد و تأمین سرپناه استاندارد و در شأن مددجویان که ولی‌نعمتان ما هستند، از رسالت‌های مهم امداد است.

مدیرکل کمیته امداد استان بیان کرد: در هفته دولت امسال، تعداد 268 واحد مسکن مددجویی در سطح استان افتتاح شد که از این تعداد، 5 واحد مسکن برای مددجویان شهری و 263 واحد نیز در روستاها ساخته شده است که تحویل مددجویان روستایی کمیته امداد خواهد شد.

وی اظهار کرد: توانمندسازی و ایجاد اشتغال برای نیازمندان از اولویت‌های اصلی کمیته امداد است و در این راستا، تعداد 470 طرح اشتغال در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسد که 402 مورد از محل تسهیلات بانکی، 60 مورد از محل تسهیلات صندوق امداد ولایت و 8 مورد نیز از محل تسهیلات اشتغال روستایی تأمین شده است.

وی گفت: همچنین یک‌هزار و 696 نفر آموزش‌های مقدماتی مهارت‌آموزی کسب‌وکار را فرامی‌گیرند و آماده برای ورود به بازار کار می‌شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان افزود: در هفته دولت 630 کولر در قالب لوازم ضروری و با اولویت مناطق روستایی و محروم توزیع شد.

وی گفت: همچنین تعداد 764 سری جهیزیه شامل یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، جارو برقی و فرش از ابتدای سال تاکنون، به دختران نوعروس تحت پوشش کمیته امداد استان اهدا شده است.

عبادی بیان کرد: شارژ کارت 11 هزار و 700 کودک دچار سوء تغذیه و 8 هزار و 732 مادر باردار و شیرده از دیگر برنامه‌های کمیته امداد استان بوده است.

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید