امروز شنبه ,۱ آبان ۱۴۰۰
یکشنبه / ۷ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۱:۲۴
سرویس : سمنان
کد خبر : ۱۸۴۰۶۷
گزارشگر : ۸۴
قسمت کردن رویای شیرین مدرسه؛

با کمک به تهیه ملزومات آموزش دانش آموزان نیازمند در جشن عاطفه ها

با کمک به تهیه ملزومات آموزش دانش آموزان نیازمند در جشن عاطفه ها
(یکشنبه ۷ شهریور ۱۴۰۰) ۱۱:۲۴

جشن عاطفه‌ها درواقع بهانه ایست تا با کمک‌های بیش‌ازپیش مردم و خیران فضا و شرایط مناسب‌تری برای تحصیل بهتر دانش آموزان بی‌بضاعت فراهم شود و بدین منظور کمیته امداد استان سمنان در آستانه سال تحصیلی جدید آمادگی دارد تا کمک های مردمی را برای کمک به تحصیل این دانش آموزان جمع آوری کند.

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، گرچه ماه مهری که با شروع آن دغدغه پوشیدن کیف و کفش و لباس‌های نو یکدست و داشتن مداد و دفترهای فانتزی و شیک، داشتن چتر و کاپشن و پالتوی گرم و… برای حضور در مدرسه و نمایش بین دوستان و همکلاسی‌ها بود اما سه سال است که کرونا آن را تغییر داده است.

جشن عاطفه‌ها در این سال‌ها در دو بخش مردمی(شهریورماه) و مدارس(مهرماه) برگزار می‌شد که حال و هوای خاص خود را در جمع‌آوری کمک‌ها داشت.

 اما نزدیک به  سه سال است  که  با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، حال و هوای برگزاری این جشن به شکل و شیوه‌ای جدید به‌منظور تأمین مایحتاج تحصیلی دانش اوزان تحت حمایت است.

جمع‌آوری کمک‌های مردمی در جشن عاطفه‌های امسال به دلیل وضعیت جامعه، بیشتر به‌صورت الکترونیکی است و با توجه به اینکه بسیاری از مدارس به‌صورت آنلاین و آموزش از راه دور تشکیل می‌شوند نیاز اصلی دانش اوزان از داشتن کیف و کفش و لوازم‌التحریر به داشتن گوشی‌های هوشمند تغییر کرده است.

 ازاین‌رو قرار است امسال کمک‌های جمع‌آوری‌شده جهت خرید لوازم ضروری ازجمله گوشی تلفن همراه و تبلت برای دانش آموزان نیازمند هزینه شود.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان گفت: ازاین‌رو کمیته امداد امام(ره) رویکرد جدید جشن عاطفه‌های امسال را به منظور تأمین مایحتاج تحصیلی دانش آموزان تحت حمایت با اولویت ملزومات آموزش غیرحضوری قرار داده است.

محسن مسعودیان راد، دانش آموزان تحت پوشش کمیته امداد استان را 4هزار و 413 نفر دانست و افزود: تعدادی از این دانش آموزان در سال گذشته با کمک مردم نیک‌اندیش استان دارای تبلت و گوشی‌های اندروید شدندو در سال جاری نیاز به کمک شما خیرین برای آنلاین شدن تمام دانش آوزان هستیم.

وی  اظهار کرد: امسال اکثریت کمک‌های مردمی به‌صورت غیرحضوری و الکترونیکی انجام می‌شود ولی با رعایت پروتکل‌های و در صورت مجوز از ستاد ملی کرونا و رعایت نکات بهداشتی نیز تعدادی پایگاه به‌صورت نمادین در میادین اصلی شهر برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در نظر گرفته‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان سمنان در ادامه بیان کرد: علاوه بر دفاتر 11 گانه کمیته امداد کمیته امداد امام(ره)، 134 مرکز نیکوکاری نیز در استان برای دریافت کمک‌های نقدی مهیا است.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید