امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
شنبه / ۶ شهریور ۱۴۰۰ / ۱۸:۱۱
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۸۴۰۵۵
گزارشگر : ۴۸۷
به بهانه سومین سالگرد درگذشت امدادگر نستوه، حاج منصور قمشه

میراث ماندگار 37 سال خدمت صادقانه در کمیته امداد

(شنبه ۶ شهریور ۱۴۰۰) ۱۸:۱۱

هفتم شهریور، سومین سالگرد درگذشت امدادگر نستوه، حاج منصور قمشه فرصتی است تا یادی کنیم از خدمات بی‌منت و صادقانه این یار و یاور همیشگی محرومان کمیته امداد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، زندگی با تمام اتفاقات تلخ و شیرین، پستی و بلندی و دور و نزدیکش برای او در یک موضوع خلاصه شده بود، چیزی ماورایی که روزهای جوانی‌اش را پیوند زد به گام‌های آغازین تشکیل یک نهاد مردمی و مقدس؛ سرنوشت گویا برایش اینگونه رقم خورده بود که با کمیته امداد امام خمینی(ره) نفس بکشد، تجربه بیندوزد، عمری بگذراند و دست آخر هم دوری او از خدمت در کسوت امدادگری چندی نپایید و مرگ برایش آغوش باز کرد تا عاقبت بخیری را نمادی مجسم شود.
 
آنان که او را از نزدیک می‌شناختند و کسانی چون من که افتخار همکاری‌اش را داشتند، تعالی را روز به روز در چهره‌اش، در رفتارش و مرامش و در کلام دلنشینش می‌دیدند و لمس می‌کردند که چگونه کسی می‌‌تواند ذره ذره به کمال پختگی برسد و مردم‌داری و متانت را بیاموزد و بیاموزاند.
 
صحبت از حاج منصور قمشه است؛ مردی که روزگار کمتر مشابهش را به خود دید. وسوسه جاه و مقام نتوانست چشمانش را بفریبد و امدادگری را در نقطه اعلای آن تعبیر کرد. خدمت به ایتام و مستضعفان را بالاترین افتخار می‌دانست و همین بود که 37 سال از عمر پربرکت خود را در مسیر کمک به محرومان و نیازمندان جامعه در کمیته امداد سپری کرد.
 
حالا سه سال از درگذشت حاج منصور، امدادگر مجاهد و خستگی‌ناپذیر گذشته است اما یاد و نام این بزرگمرد عرصه روابط عمومی برای همیشه در کمیته امداد زنده خواهد بود. میراثی که از سالیان خدمت صادقانه او برجای مانده است همچون کلاس درسی ماندگار بر روی تخته سیاه اذهان حقیقت‌جو نقش بسته و چه بسا راهی که او برای کمیته امداد گشود، تا آخر و تا رفع چهره فقر و نیاز از کشورمان پابرجا خواهد ماند.
 
علی‌اصغر سمیعی زفرقندی

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره)

 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید