امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
یکشنبه / ۳۱ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۰۹:۳۵
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۸۳۹۱۹
گزارشگر : ۴۸۷
رئیس کمیته امداد خبر داد:

کسب رتبه نخست اشتغال کشور توسط کمیته امداد

(یکشنبه ۳۱ اَمرداد ۱۴۰۰) ۰۹:۳۵

رئیس کمیته امداد گفت: این نهاد سال گذشته با ایجاد 197 هزار فرصت شغلی برای مددجویان، رتبه نخست اشتغال کشور را به دست آورد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نقل از خبرگزاری تسنیم، سیدمرتضی بختیاری با اشاره به ایجاد 197 هزار و 249 فرصت شغلی توسط کمیته امداد در سال 99 افزود: این میزان شغل با اعتباری بالغ بر 56 هزار و 865 میلیارد ریال راه‌اندازی شده است.
 
وی ادامه داد: معاونت اشتغال کمیته امداد با ارائه طرح های متعدد توانسته است در سال‌های اخیر سرآمد ایجاد اشتغال در کشور شده و سال گذشته نیز بیش از یک سوم اشتغال کشور را ایجاد کند.
 
بختیاری افزود: به اذعان استانداران سراسر کشور، کمیته امداد در سال‌های اخیر در 28 استان رتبه اول اشتغال استان را  احراز کرده است.
 
وی ادامه داد: اشتغال ایجاد شده توسط کمیته امداد هر ساله توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تایید و پس از راستی‌آزمایی در آمار اشتغال کشور ثبت شده و معاونت اشتغال آن وزارتخانه، شورای عالی اشتغال کشور و معاون اول وقت رئیس جمهور ضمن تایید این آمار بارها بابت این حجم اشتغال‌زایی از کمیته امداد تقدیر کرده‌اند.
 
رئیس کمیته امداد امام با اشاره به تلاش‌های کمیته امداد و معاونت اشتغال این نهاد برای افزایش اعتبارات و تسهیلات اشتغال‌زایی و جذب همه اعتبارات مصوب گفت: در سال جاری نیز بیش از 11 هزار و 900 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی در اختیار کمیته امداد قرار دارد که نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.
 
بختیاری با اشاره به اینکه کمیته امداد توانسته با کمتر از نیم درصد تسهیلات بانکی کشور بیش از یک سوم اشتغال کشور را ایجاد کند، خاطرنشان کرد: بررسی‌های میدانی مبتنی بر تمام شماری به صورت استان به استان و بازرسی‌های انجام شده توسط نهادهای نظارتی، اشتغال ایجاد شده در کشور را توسط این نهاد را مورد تایید قرار می‌دهد که بیانات ریاست محترم جمهوری در نطق دفاع از وزیر پیشنهادی تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز حاکی از تایید بازرسان وی از عملکرد واقعی و صحیح اشتغال کمیته امداد بوده است.
 
وی گفت: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، در سال جاری ایجاد 300 هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد برنامه‌ریزی و در دستور کار قرار گرفته است.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید