امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
دوشنبه / ۲۵ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۷:۴۷
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۸۳۸۸۹
گزارشگر : ۴۸۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:

نقش موثر کمیته امداد برای ارائه خدمات به نیازمندان در حوادث و بحران‌ها

(دوشنبه ۲۵ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۷:۴۷

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وقوع حوادث و بحران‌های طبیعی و مواردی همچون کرونا از جمله علل بروز آسیب‌های اجتماعی و توسعه فقر است، گفت: کمیته امداد در هنگام بروز بحران‌ها جزو نخستین دستگاه‌های خدمت‌رسان به مردم آسیب‌دیده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، اردشیر مطهری با بیان اینکه ایران جزو کشورهایی است که از نظر اقلیمی با حوادث طبیعی فراوان مواجه است، افزود: بحران‌ها از طریق تخریب زیرساخت‌ و از بین بردن دارایی و منازل خانواده‌ها موجب سقوط آنان به دامن فقر می‌شود.
 
وی ادامه داد: بروز آسیب‌های اجتماعی و فقر برای آسیب‌دیدگان از جمله نتایج حوادث طبیعی است که نهادهای خدمت‌رسان همچون کمیته امداد نقش موثری در مدیریت اجتماعی این بحران‌ها دارند و در بحران کرونا نیز اقدامات خوبی برای حمایت از جامعه هدف انجام داد.
 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خواستار تدوین لایحه و طرحی برای مدیریت بهتر بحران‌های طبیعی در کشور شد و اظهار کرد: در تمام مراحل سه گانه قبل، هنگام و پس از وقوع حوادث طبیعی باید برنامه مدون برای حمایت از اقشار نیازمند وجود داشته باشد تا با شناسایی نیازها برای رفع آن اقدام شود.
 
 
وی با تاکید بر ضرورت گسترش نگاه جهادی در بحران‌های طبیعی، تاکید کرد: مدیریت بحران‌ها در کشور ما به درستی انجام نمی‌شود و نیازمند مدیریت جهادی در این عرصه هستیم تا با ارائه خدمات مانع از گسترش فقر در اثر این حوادث باشد. در همین عرصه نقش نهادهای حمایتی همچون کمیته امداد و سازمان بهزیستی بسیار مهم است.
 
مطهری با اشاره به زلزله سال ۹۶ در کرمانشاه گفت: کمیته امداد در این حادثه بیش از پنج هزار واحد مسکن برای جامعه هدف احداث کرد اما دیگر اقشار نیازمند هنوز از مسکن مناسب برخوردار نیستند.
 
نماینده مردم گرمسار در مجلس بر اهمیت جبران خسارت مشاغل آسیب‌دیده از بحران کرونا تاکید کرد و گفت: برای حمایت از اقشار نیازمند و حفظ کرامت و عزت نفس آنان باید به درآمد پایدار و حفظ فرصت‌های شغلی آسیب‌دیده کمک کرد.
 
انتهای پیام
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید