امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
شنبه / ۱۶ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۱۷:۲۲
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۸۳۷۲۹
گزارشگر : ۴۸۷

مددجوی نوجوان که راوی قصه‌های زندگی‌اش شد

(شنبه ۱۶ اَمرداد ۱۴۰۰) ۱۷:۲۲

مائده ۱۴ ساله با الهام از سختی‌ها و مشکلات زندگی، دست به قلم برده و با وجود سن و سال کم تبدیل به یک نویسنده با استعداد شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، مائده دختر نوجوانی که چهار سال است از حضور پدر در خانه محروم شده ولی با این وجود نشان داده که می‌تواند آینده درخشانی در نویسندگی در سال‌های پیش رو داشته باشد.
 
مادر مائده در مورد چگونگی آگاهی از استعداد دخترش می‌گوید او کلاس پنجم ابتدایی بود که متوجه علاقه‌اش به درس انشاء شدم، یادداشت‌های دخترم را که می‌خواندم احساس کردم استعداد نویسندگی دارد و پس از مدتی آنها را برای انتشار به یک ناشر دادم. سپس با قصه‌هایش در مسابقات داستان‌نویسی آموزش و پرورش منطقه شرکت کرد و عنوان نویسنده کوچک را به دست آورد ولی از آن زمان تاکنون به ‌دلیل مشکلات مالی نتوانستم او را در کلاسی ثبت نام کنم و حتی پیگیر انتشار آثار دیگر او شوم.
 
وی در ادامه از مشکلات اقتصادی سخن به‌میان آورد و گفت: به هر سختی روزگار می‌گذرانیم ولی آنچه بیش از همه شرایط زندگی ما را تحت تأثیر قرار می‌دهد وضعیت مسکن است؛ در حال حاضر قرارداد اجاره ما رو به اتمام است و صاحبخانه می‌گوید یا پول پیش را بیشتر کنید و یا واحد را تخلیه کنند. با این پولی که ما داریم نمی‌توان جایی را اجاره کرد اما کمیته امداد قول همکاری برای تامین مبلغ رهن را داده است و امیدوارم هرچه زودتر محقق شود.
 
تمام دغدغه من در حال حاضر مشکل مسکن است و تا این مشکل را حل نکنم نمی‌توانم به چیز دیگری فکر کنم و متأسفانه این موضوع باعث می‌شود که حتی نتوانم به دخترم در شکوفا کردن استعدادش کمک کنم.
 
در ادامه این گفت‌وگو مائده، نویسنده 14 ساله هم کمی درباره آثارش و برنامه‌هایش برای آینده سخن گفت.
 
وی گفت: دو کتابی که نوشتم مجموعه‌ای دو جلدی با عنوان «آرزوهای یک مادر» است که سرگذشت زندگی مادرم را در آن روایت کردم. جلد اول دوران کودکی اوست که در کودکی‌اش با نامادری زندگی می‌کرده و سختی‌هایی که در آن دوران داشته و در جلد دوم به دوران ازدواج او و سختی‌های زندگی پرداخته‌ام.
 
نویسنده کوچک ما همچنین درباره علاقه‌مندی‌ها و برنامه آینده‌اش هم می‌گوید مطالعه کتاب‌های داستان را بیش از هر چیز دیگری دوست دارد و علاقه‌مند است در آینده نویسنده شود. علاوه بر این او به بازیگری و طراحی هم علاقه دارد.
 
کمیته امداد به‌عنوان بزرگ‌ترین نهاد حامی اقشار محروم و کم‌برخوردار جامعه نقش به سزایی در توانمندسازی آنها برعهده دارد و با حمایت خیران و مردم نیکوکار در شکوفا کردن استعدادهای جامعه هدف گام برمی‌دارد.
 
انتهای پیام
 
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید