امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
چهارشنبه / ۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۰۹:۱۳
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۳۶۸۰
گزارشگر : ۸۰
طی سال 99 صورت گرفت؛

سهم 46 درصدی کمیته امداد از اشتغال استان قزوین

(چهارشنبه ۱۳ اَمرداد ۱۴۰۰) ۰۹:۱۳

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: کمیته امداد طی سال 99 به تنهایی 46 درصد از 18 هزار و 500 اشتغال ایجاد شده در استان را ایجاد کرده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ مهرعلی حق گویان در نخستین نشست کارگروه استانی برنامه ارتقای فرهنگ توانمندسازی مددجویان که در سالن جلسات کمیته امداد استان قزوین برگزار شد، بیان کرد: توانمندسازی با استفاده از ظرفیت اشتغال زایی محور جدی و اساسی ارائه خدمت و حمایت از مددجویان است.

وی ادامه داد: کمیته امداد امام خمینی (ره) به دنبال حفظ عزت و کرامت نیازمندان است و چنین رویکردی بدون اشتغال زایی محقق نمی شود.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین اضافه کرد: برای حفظ عزت و کرامت نیازمند، باید نیاز مالی آنان با استفاده از توانایی های فردی برطرف شود و به حداقل های لازم در زندگی دست یابد.

وی افزود: سال گذشته بیش از 18 هزار فرصت شغلی در استان قزوین ایجاد شده که از این میزان اشتغال که با حضور 83 دستگاه در کارگروه اشتغال استان پیگیری شده، کمیته امداد امام خمینی (ره) هشت هزار و 500 فرصت شغلی ایجاد کرده است.

حق گویان اعلام کرد: در واقع کمیته امداد به تنهایی 46 درصد از 18 هزار و 500 اشتغال ایجاد شده در استان را تأمین کرده است.

وی تصریح کرد: توانمندسازی رکن اساسی مأموریت کمیته امداد امام خمینی (ره) است؛ در برابر این سوال که تا چه زمانی فردی به واسطه مشکلات باید در شرایط سخت و دریافت کمک باقی بماند، باید گفت که لازم است به جای ماهی دادن، ماهیگیری را به مددجویان آموزش دهیم.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین عنوان کرد: کمیته امداد امام خمینی (ره) برای ارائه خدمت به نیازمندان و محرومان گروه هدف خود را تعریف کرده و تلاش می کند تا خدمات شایسته ای را به آنها ارائه کند.

وی تأکید کرد: در میان افراد تحت حمایت تنها کسانی که سالمند، بیمار صعب العلاج و کودک هستند، شرایط و توانایی اشتغال را ندارند و مابقی افراد به فراخور شرایط می توانند از بسترهای اشتغال زایی بهره مند شوند.
حق گویان اظهارکرد: افراد نیازمند در جامعه وجود دارند که بخشی از علت ایجاد نیازمندان ناشی از عملکرد خود فرد است و بخشی هم ناشی از قصور و کوتاهی دستگاه های متولی است.

وی یاداورشد: کمیته امداد امام خمینی (ره) با رویکرد توانمندسازی و اشتغال نیازمندان، بسته تشویقی را برای ایجاد اشتغال و تشویق کارفرمایان در حال اجرا دارد که کارفرمایان می توانند از معافیت از پرداخت حق بیمه مددجوی بکارگیری شده و یا دریافت تسهیلات قرض الحسنه بهره مند شوند.

انتهای پیام

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید