امروز سه شنبه ,۶ مهر ۱۴۰۰
سه شنبه / ۱۲ اَمرداد ۱۴۰۰ / ۰۹:۴۴
سرویس : قزوین
کد خبر : ۱۸۳۶۵۷
گزارشگر : ۸۰
طی سه ماهه نخست سال جاری صورت گرفت؛

پرداخت چهار و نیم میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان

(سه شنبه ۱۲ اَمرداد ۱۴۰۰) ۰۹:۴۴

مدیرعامل صندوق امداد ولایت استان قزوین گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری چهار و نیم میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به 546 نیازمند پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ امیر خوش نیت بیان کرد: فلسفه وجودی صندوق امداد ولایت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان به دور از نظام بروکراسی بانک هاست.

وی ادامه داد: صندوق امداد ولایت پیش از این تنها با یک شعبه مرکزی واقع در خیابان بوعلی در شهر قزوین فعالیت می کرد ولی امروز برای تسهیل گری در پرداخت تسهیلات و تکریم متقاضیان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد؛ باجه ای در شهرستانهای استان، راه اندازی شده تا متقاضیان با سهولت بیشتری درخواست خود را ثبت و پیگیری کنند.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت استان قزوین گفت: طی سه ماهه نخست سال جاری 546 فقره تسهیلات در سرفصلهای مختلف به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان قزوین و نیازمندان پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: از این تعداد تسهیلات دو میلیارد و 795 میلیون تومان در زمینه کارگشایی به 415 نیازمند پرداخت شده است.

خوش نیت افزود: همچنین 659 میلیون تومان تسهیلات اشتغال به 51 مددجوی دارای شرایط و یک میلیارد و 16 میلیون تومان هم تسهیلات خرید و احداث مسکن به 80 مددجوی دارای شرایط اعطاء شده است.

وی با اشاره به فعالیت های صندوق امداد ولایت خاطرنشان کرد: پرداخت وام به نیازمندان تحت حمایت برای مصارفی مانند پرداخت هزینه های درمانی، تحصیلی و معیشتی سبب حفظ عزت نفس و افزایش امنیت روانی آنان شده است.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت استان قزوین تصریح کرد: بهره گیری و فرهنگسازی برای توسعه مقوله قرض الحسنه در طول سال های گذشته و استفاده از ظرفیت های عظیم نیکوکاران و خیران و پویاتر کردن شیوه های مساعدت به نیازمندان همواره مورد توجه جدی مدیران کمیته امداد بوده است.

وی اظهارکرد: راه اندازی صندوقی باهدف تجمیع و هدایت منابع سازمانی و ظرفیت های مالی و اعتباری هموطنان نیکوکار از یک طرف و گسترش فرهنگ یاری رساندن به نیازمندان جامعه و درنگاهی وسیع تر گره گشایی از نیازمندیهای هموطنان عزیز ازسوی دیگر نقطه تعالی تحقق مقوله قرض الحسنه به شمار می رود.

خوش نیت یادآورشد: بر همین اساس صندوق قرض الحسنه امداد ولایت پس از دریافت مجوز فعالیت از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ هفدهم خرداد ماه سال 1395 گام در عرصه فعالیت پولی و مالی با اهداف خیرخواهانه و غیرانتفاعی، گذاشت .

امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید